• bilkent hukuk fakültesinde anglo amerikan hukuku seçmeli dersini veren hoca. az sayıdaki yıllarına (29 sanırım), harvard, new york ve brüksel barolarının dahil olduğu birçok baro üyeliği ve microsoft avukatlığı ihtiva eden bir kariyer sığdırmış insan.

  ayrıca smug kelimesini açıklarken ghost song'u ezberinden okuyarak örneklemesi ve mütevazılığı şahsi fikrime göre esaslı artılarıdır.

  edit: anar ustanın da belirttiği gibi, deniz kurtlarını kurt yapan komuta ettikleri gemilerin mühendislik harikası yapısı olmamıştır.
 • "ben size kötü davranırsam en fazla benim hakkımda ekşisözlük'e kötü kötü şeyler yazarsınız" diyerek yarmış şahsiyet.. anglo-amerikan hukuk sistemini anlatırken amerika, harvard, supreme court ögelerini açıklamakta kullandığı renkli tabirleriyle bilkent hukuk fakültesinin en zevkli dersini vermektedir.
 • bence bilkent üniversitesi hukuk fakültesi'nin en iyi hocasıdır. rekabet hukukunu anlatışı, örnekleri, sınav soruları vs. her şeyiyle dört dörtlük bir hocadır. aynı zamanda bölüm hocaları arasında en sağlam mizah anlayışına sahipt olanıdır (gördüğüm kadarıyla).
 • rekabet hukuku dersleriyle ilgili en akılda kalıcı cümlesi sanıyorum şudur:

  "uyumlu eylem çok mistik bir kavram, tıpkı aşk gibi"

  edit: dersini alalı bir sene oldu. artık dynamic efficiency kavramını ne zaman nerde görsem aklıma meteliksiz öğrenci ile rus milyarderin hikayesinin gelmesinin tek müsebbibidir kendisi, bi kere o bağlantı o şekilde kuruldu. hoş gencecik öğrencinin neden ihtiyacı oluyor onu da anlamış değilim.** (bkz: üçüncü kişilere bir şey ifade etmeyen entry'ler)
 • bilkent üniversitesi'nde rekabet hukuku dersi almakta ve perşembe günkü vizeye hazırlanmakta olan yazarları bir bir ortaya çıkarmaktadır.

  dersi muazzam anlatır, egoisttir her ders en az bir başarısını anlatır, amacı hakikaten sırf dersin öğrenilmesidir. aksi olsaydı çok canlar yakardı. (bkz: murat atalı)