şükela:  tümü | bugün
 • bilkent hukuk fakültesinde anglo amerikan hukuku seçmeli dersini veren hoca. az sayıdaki yıllarına (29 sanırım), harvard, new york ve brüksel barolarının dahil olduğu birçok baro üyeliği ve microsoft avukatlığı ihtiva eden bir kariyer sığdırmış insan.

  ayrıca smug kelimesini açıklarken ghost song'u ezberinden okuyarak örneklemesi ve mütevazılığı şahsi fikrime göre esaslı artılarıdır.

  edit: anar ustanın da belirttiği gibi, deniz kurtlarını kurt yapan komuta ettikleri gemilerin mühendislik harikası yapısı olmamıştır.
 • "ben size kötü davranırsam en fazla benim hakkımda ekşisözlük'e kötü kötü şeyler yazarsınız" diyerek yarmış şahsiyet.. anglo-amerikan hukuk sistemini anlatırken amerika, harvard, supreme court ögelerini açıklamakta kullandığı renkli tabirleriyle bilkent hukuk fakültesinin en zevkli dersini vermektedir.
 • bir dönem sabancı üniversitesinde de karşılaştırmalı hukuk dersi vermiş; ünlü firmaların ilginç dava örnekleriyle dersini renklendirmiştir.
 • bence bilkent üniversitesi hukuk fakültesi'nin en iyi hocasıdır. rekabet hukukunu anlatışı, örnekleri, sınav soruları vs. her şeyiyle dört dörtlük bir hocadır. aynı zamanda bölüm hocaları arasında en sağlam mizah anlayışına sahipt olanıdır (gördüğüm kadarıyla).
 • bilkent üniversitesi'nde rekabet hukuku dersi almakta ve perşembe günkü vizeye hazırlanmakta olan yazarları bir bir ortaya çıkarmaktadır.

  dersi muazzam anlatır, egoisttir her ders en az bir başarısını anlatır, amacı hakikaten sırf dersin öğrenilmesidir. aksi olsaydı çok canlar yakardı. (bkz: murat atalı)
 • her cuma akşamı, ofis çıkışında koşa koşa dersine gittiğim; tüm terimleri klasik hukuk terimlerinden farklı, mantıgı bambaska oldugu icin gozumu hep korkutmus rekabet hukukunu anlamamı ve sevmemi saglayan, ayrıca hayatımıza neşeli shot'lar sokmus (bkz: tektekçi) insan. evet egosu çok yüksek, ama bir yandan da insanda karmakarısık saçlarını karıstırma istegi uyandıracak kadar tatlı ve komik bir adam. hukukla hiçbir alakanız olmasa bile bir gun fırsatını bulursanız, sızın derslige, gulmek garanti.
 • twitter tarafından kiralanmış avukat. bundan sonra twitter'ın türkiyedeki işlerine bakacakmış.
 • twitter'ın türkiye avukatı olduğu söyleniyor an itibariyle.

  şöyle bir geçmişine bakayım dedim, ankara hukuklar, harvard law school'lar falan havada uçuşuyor.

  dayı boşver şimdi ankara'ya gideceksin, tib başkanına dert anlatacaksın, yüzlerce şikayet vardır twitter hakkında falan ne gerek var. bas yap bir başvuru pearson hardman'a. harvey var, mike var en önemlisi rachel var. hem bak sadece harvard mezunu alıyorlar uyandırayım.
 • ahah nerden nereye, kendisiyle gıyaben tanışıyoruz, babası vasıtasıyla. odtü'de mehmet rüştü gürkaynak'ın verdiği siyaset bilimi derslerinde rüyalarından bahsettiği oğlu olsa gerek diye tahmin ediyorum. "akvaryumda su kalmamış, balık su istiyor yoksa ölecek, bakkal su satmıyor çünkü çocuğun yaşı tutmuyor..." temalı rüyalar. işte nerden nereye şimdi büyümüş avukat olmuş, aklımda biryerlerde kendisi alamadığı için babasının gidip malum dergilerden alıp odasına koyduğu küçük çocuk iken şimdi ete kemiğe büründü. ilahi.
hesabın var mı? giriş yap