şükela:  tümü | bugün soru sor
 • güney kore yapımı korku filmi. film akıl hastanesinde geçiyor.

  --- spoiler ---

  aslında sevdiğim türlerden biridir. ınternet aracılığı ile perili ev diye tabir edilen yerlere çekim yapmaya gidip bir de bunu kanallarında yayınlayan koreli bir grup var. eskiden tımarhane olarak kullanılan ve hastaların kendilerini intihar etmeleri ve müdürün de birden bire ortadan kaybolmasıyla bir daha kullanılmayan esrarengiz ve hayaletli oldugu söylenen bu izbeye girmeye karar verirler. ızbe timarhanede oda 402'ye giren gençlerin ise ya delirerek ya da intihar ederek bulunduğu rivayet edilir. filmin gelişme kısmı da buradan itibaren başlar.

  --- spoiler ---
 • klişe ve tatmin etmeyen bir korku filmi. terk edilmiş tımarhane klişesiyle başlıyor ve ne filmin içinde, ne de filmin sonunda bu konuyla ilgili tatmin edici bir açıklama yapılmıyor. böyle olunca bütün olan biten havada kalıyor tabii. yani konusu çok basit ve zeka pırıltısından uzak.

  tımarhanenin mekan seçimi de çok basit ve kötü. yani ne bileyim biraz gizemli, biraz şok edici sahneler görmek istiyor insan. amatör grup ve kamera olmasına rağmen o kadar dümdüz bir konusu ve mekanı var ki filmin içinde hissedemiyorsun kendini bir türlü.

  yenilik olarak bunu youtuber misali canlı olarak yayınlamaları olmuş. bu da zaten günümüz trendi olduğu için pek ilginç gelmiyor. çoklu kameralar falan fena değil.
 • evet terk edilmiş tımarhane olayı korku filmlerince iyice ağza sakız edilmiş bir konsept.

  lakin bu film izlediğiniz atmosfere de bağlı olacak şekilde ödünüzü patlatma potansiyeli taşıyor

  ilk yarısı nispeten sıkıcı da geçse devamında işler karışıyor. zaten şu uzak doğuluların korku-gerilimi hep bi değişik oluyor