• klibinin başlangıcında nur içinde yatsın barış manço teybe öyle bir kaset koyar ki, şuan gidip arabadaki teybi söküp yerine eski kasetli bir pioneer koymayı akla getiren, sahibinden ihtiyaçtan adlı albümünün unutulmaz şarkısıdır.
  • ilk kez 1988'de, okulu kırıp gülhane parkında dolaşırken, ağaçtaki hoparlörden duyduğum barış manço şarkısı.

sonrasında gülhane şenliklerinde konserde canlı izlemiştim.

hüzünlü bir şarkıdır...
  • barış manço'nun kara topraktan yarini oynak ritimlerle geri istediği şarkıdır. adam olacak çocuğa çıkabilseydim, sorardım.
  • bana kaybettiğim en biricik insanı hatırlatan şarkısı barış manço'nun. biricik birini karatopraktan geri istemenin, farklı bir vefa aramanın söze dökülmüş hali. dizi de tanıtımlara bakılırsa çok güzel olacak gibi. tabii atv'nin son 2 yıldır yaptığı izleyiciyi, emekçiyi filan hiçe sayma harekatlarına kurban düşüp de karatoprağa gömülmezse...
  • 88deki fulaksesuar albumunden bir baris manco sarkisi. yalniz sozlerinin icerigi ile muzigin hareketliligi pek uymuyor birbirine
  • belirtmeden geçemeyeceğim, son yıllarda bu şarkının bir mısrasını "vecdi gönül, cavit çağlar" şeklinde söylemek gibi bir takıntı edindim. iyi geceler herkese!
  • çok güzel müziğe sahip barış manço şarkısı.

http://www.youtube.com/watch?v=lzmqapowueg
  • bu arada sarkinin klibinde hamdi alkan'ın bir kaç sene sonra eşi olup bize "tansu çiller taklidi" işkencesini uygulayacak olan kadin oynuyor.. bir fast food restoranda birbirlerine omuz attiklari an tanışıyorlar.. oradan ilerliyor muhabbet.. kiz ölüyor sonra.. barış manço da "hoodoo" ayinleri ile kızı tekrar diriltmeye çalışıyor.. tabi dirilen kadın olmuyor, eski bir hititlinin ruhu giriyor bedenine kadının ve barış mançoyu yiyerek öldürüyor!
  • ...
hesabın var mı? giriş yap