şükela:  tümü | bugün
  • niran ünsal'ın 1999 mayıs'ında çıkardığı şarkılara tutundum albümünün çok güzel bir şarkısı.
  • niran ünsal 'ın sıradışı çalışmasıdır aynı zamanda. parçada bir ağıt havası vardır.
  • beni en mutlu günlerimden birinde yıkıp geçen şarkı. şarkı da denmez ki böyle bir şeye; bir "his" bu, sözlü ve müzikli bir his...

" ...nasıl desem asıl yerim
    cennet olsa yanın değil
    ölümsün sonunda sen..."
  • muhteşem bir sesle birleşmiş muhteşem bir şarkı.
  • kolu kanadı kıran bir şarkı bu. sessizlik hep sonrası..

gönül hancım
    içi'n yansın senin
    gidiyorum..
    benim sancım şirin kadar ağır değil
    ferhat gibi dağlar delsen yine de yerin,
    benim yanım değil

nasıl dersin
    seni sevdiğim yalan
    biliyorum..
    benim kalbim senin kadar sağır değil
    inanmaya gücüm yetse gider miyim
    sevda dağım kolay değil

neler gelir neler geçer içinden
    yüzün ağlar için güler göçümden
    kaçıyor mu sanıyorsun gözümden
    nasıl desem asil yerim cennet olsa yanin degil
    ölümsün sonunda sen
  • sayfalar arasına sıkışmış yürek yangınlarından bir başkası. incecik sitemini boynu bükük eder, yele yağmura karışır; hani sağır sultan duyar da işte o sitemi hak eden duymaz bir türlü.
    niran ünsal'ın içinde de bir deli kız var nihayetinde. böyle çaktırmadan böyle incelikli, böyle halk türküsü gibi beste yapmak kimin harcına bugünlerde.. seda akay'a ait sözlerine ise söyleyecek laf yok.

yarın bir gün ibrahim tatlıses yeniden söyleyebilir. o zaman da bir yığın yeni yetme "ibrahim tatlıses'ten severek dinlediğim tek şarkı" gibi yorumlarını salar uzaya. bekleyiniz.
  • şükür ki ibrahim tatlıses falan çalmamıştır henüz bu büyülü parçayı.

niran ünsal'ın belki yapıp yapacağı en sağlam parçadır. dilim dilim doğrar adamın içini dinlerken, gık edemezsin.
  • hayatında hiç aşk acısı çekmemiş insana bile dinlerken aşk acısı çektirir. öyle büyülüdür.
  • ağıttır. insanın içini ince ince kıyar, canını acıtır. nefes alamazsınız, boğulur gibi olursunuz..
    "ölümsün sonunda sen" dizesiyle de altın vuruşa sebebiyet verebilir.
  • albüm elimizde ilk dolaştığı zamanlar bu şarkıyı çok sık dinledik evde.kimi zaman hepimiz o dönem için yaşadıklarımıza bir fon ilan ettik bu şarkıyı. yaktı pek çok zaman içimizi,içimi. belki de içimde küçük yangınlar vardı da ses ettim,ses buldum sandım.. velhasıl,ayrıdır bu şarkı iç çekişler için apayrıdır.