şükela:  tümü | bugün
  • bir sezonluk senaryoyu bir bölümde harcayan dizi. bence pazar akşamlarının en gözde programı olur. dram ve komediyi çok iyi yedirmişler.
  • sinem kobal bile olmuş.
    güzel dizi.
  • ad soyad kombini gibi duran söz öbeği. erşan kuneri der gibi.
  • ilk bölümünde çok fazla şey olmuş dizi.

--- spoiler ---

3 kız kardeşin birinin kocası aldatıyor, diğerini dolandırıcı kandırıyor 9 ay sevgili olup sonra düğün günü gelinin çalıştığı yeri dolandırıp kaçıyor, küçük kız aldatılan ablası sayesinde özel okulda, fakat sınav sorularını vs asistanı ayartıp çalıyor, psikopat ve zengin bir sevgili sahibi ayrıca. ha bi de okuldan atılıyor.

çok spoiler olmasın diye hemen 2-3 cümle karaladım. çorba ettiysem affola.

--- spoiler ---

bana artık hicran de de iyi bir diziydi ama 10-15 yıl öncesi ve günümüzü aynı anda işlerken seyircinin zekasına hitap edemedi. umarım bu da öyle olmaz.

kötü dizi değil yanlış olmasın, lakin ki sürat felakettir.
  • cok uzun zamandır, hatta neredeyse fi tarihinden beri turk dizisi izlemeyen beni bile ekrana kilitlemis, kendisini izletmis star tv'nin yeni dizisi.

dizinin finalinde bildigin kahkaha attim. traji-komik bir durum ancak bu kadar guzel gecirilir seyirciye. umarım sonradan bozmaz ama evde oldugum surece takip ederim ben bu diziyi. evet.
  • sinem kobal'in beni olumlu yönde şaşırttığı dizi.
    bennu yıldırımlar'ın, timuçin esen'in iyi oynamasını zaten bekliyordum da sinem'den beklemiyordum.
    bence uzak kalmak yaramış, küçük prenses havası gitmiş. 1. bölümden daha bir karar vermek zor ama rol yaparken kiminle rol paylaştığın da önemli. şimdiye kadar kiminle oynadı ki bir şey öğrensin. bennu yıldırımlar ile gülben ergen oyunculuğu bir mi?
  • beğendiğim dizi, sanırım izliycem. geri kalanı için de öngörüm şu şekilde :

- sinem kobal ile bedir'in arası olacak. ama bedir normal bir garson çocuk değil zaho aşiretinin reisi cezzar ağanın oğlu falan çıkacak.

- timuçin esen o höt zöt tavırlarına rağmen servet'in ( bennu yıldırımlar ) köpeği olacak, bayağı dolanacak peşinde. erkekliğinden ödün verecek epey bi belli. çocuk davası da var zaten. servet o çocuğu doğuracak tabii. bunların aşkı salt romantizm, şiir, name...

- servet'in ortak olmaya çabalayan yardımcısı ve tombulik kız kardeşi kendi organizasyon şirketlerini kurup bunlara rakip olacaklar. hatta tombilik kız, sinem kobal'ın conidep çakması sevgilisi ile beraber olacak ilerleyen bölümlerde. bunlar kötü tarafı oluşturaca ve bizimkiler ile uğraşacaklar.

- hırsız kaçak koca bi şekilde geri dönecek veya hiç gitmeyecek. gelip o salak kızın gönlünü alacak tekrar, kanun kaçağı olarak mı yaşar napar bilmiyorum ama işin bu boyutu aksiyon dolu olabilir.

- bi ara anaları gelip mevzuya turp sıkacak. bu kişinin nebahat çehre olabileceğinden şüphelenmiyor değilim.
  • sinem kobal'ın bile olduğu dizi, bu kadar yani. tabi her türk dizisi gibi reytingi yakalamak için ilk bölüme bütün olay yedirilmiş, gerisi nasıl gelecek, beklemek lazım.
  • selma ergeç'in saf kız rolünün hakkını verdiği dizi. hele kuyumcu patronunun "anahtarın biri bende biri de sendeydi" demesinden sonra verdiği "o zaman yüzüğü sen almışsın" tepkisindeki oyunculuğu çok iyiydi, bildiğin kahkaha attırdı.
  • sırıtan tek oyuncunun(!) sinem kobal olduğu dizi. o rolü pelin akil oynasa cuk otururdu bence. bir de konunun hızlı ilerlemesini sevdim.