• trt1 kanalında ahmet özhan ve canan sezgin ulukanın sunduğu türk sanat müziği programı. canlı yayınla izleyiciye ulaşıyor.

bülent ersoy'u konuk ettiği bölümü hem sunduğu müzik ziyafeti hem de seyirciyi yerlerde gezdiren diyalogları ile türk televizyonlarındaki unutulmayan anlardan oldu bile.

nefis bir kanun solosunu müteakip
    bülent ersoy : şimdi trt de olmasaydım bir duble rakı isterdim. bununla bu gider... ahhh ah...
    ahmet özhan : su içebilirsiniz buyrun
    bülent ersoy : aaa suyu n'apiyim. onu siz için...

program sunucusu canan sezgin ulukan'ın şarkı söylemek için koroyla konuşmak üzere arkasını döndüğü anda...
    bülent ersoy: güzel kız değil mi?
    ahmet özhan: ??
    bülent ersoy: (ısrarla) güzel kız güzel...
    ahmet özhan acil olarak hesapta olmayan bir solo patlatır. ne yapsın..

ve program devam eder...
  • trt, kendi yetiştirdiği tv sunucuları yerine toplumun geneli tarafından daha bilinen sunucuları çıkarıp halkın katılımını sağlamayı istemiştir programa. tsm ile alakası olmayan kimseleri de çıkarmış da olsalar genelde konuk seçimleri de güzeldir. özellikle fatih erkoç, sinan erkoçlu program fevkaledi idi. ayrıca göksel baktagir gibi bir üstadın da yorumuna tanık olma imkanı tanımışlardır.
  • trt ile alakasız olan bir forum sitesi.

http://www.gonulpenceresi.com/
  • genç bir çift yeni bir mahalledeki yeni evlerine taşınmışlar
    sabah kahvaltı yaparlarken komşu da çamaşırları asıyormuş.
    kadın kocasına :
    'bak,çamaşırları yeterince temiz değil,çamaşır yıkamayı bilmiyor,belki de doğru sabunu kullanmıyor.' demiş..
    kocası hiçbir şey söylememiş,kahvaltısına devam etmiş..

kadın komşusunun çamaşır astığını gördüğü her seferinde aynı yorumu yapmaya devam etmiş.

bir ay kadar sonra, bir sabah, komşusunun çamaşırlarının tertemiz olduğunu gören kadın çok şaşırmış :
    'bak' demiş kocasına 'çamaşır yıkamayı öğrendi sonunda, merak ediyorum, kim öğretti acaba ?' ve kocasından şöyle cevap gelmiş:
    'ben bu sabah biraz erken kalkıp penceremizi temizledim çok kirliydi'...

göz pencereniz, kalp pencereniz kirliyse her şeyi kirli görürsünüz ve herkes önce kendi penceresini temizlemeli ki güzel görebilsin…
hesabın var mı? giriş yap