şükela:  tümü | bugün
  • bugüne kadar hakkında hiçbir şey yazılmayışına pek bi' şaşırdığım; yine bir başka "yarı yolda kalmışlığı" anlatan; sanki gidip de dönmeyen bir tren vagonuna ithaf edilmiş; pek içli, pek buruk bir sezen aksu şarkısı.
    sözleri şöyle olsa gerek:

topladım eşyayı
    vurdum yola
    bulamadım yolu
    vardım sona

gönülden gönüle uçtum nafile
    yerin dolmuyor
    kucaktan kucağa düştüm sahile
    sesin vurmuyor

dedim kaç kurtar canını
    denizlere dök
    çek çıkar kalbini tam, tam yerinden sök
    faydasız
    kirpiğin bağrımda ok ok
    akıl başta, gönül aşkta
    bana uymuyor..
  • mayısta çıkacağı rivayet edilen ancak sanırım yine her zamanki gibi hazirana temmuza kadar yolu olan düş bahçeleri 2 rüyası içinde yer alması muhtemel şarkılardan biri. muhtemelliği kalbimizdeki ihtilâlinden tabi. 40 kere söylersek belki olur.
  • emel müftüoğlu'nun 1998 tarihli bana özel isimli albümünde yer almaktadır, söz ve müziği sezen aksu'ya aittir.
  • çıstadaçıstak yürüyen bir şarkının ne kadar acıtabileceğine dair en mühim kanıtlardan biri

http://fizy.com/#s/1ai2ev
  • şarkı güzeldir ama klibini de kim çektiyse burdan tebriklerimi yolluyorum, şarkıyla bayağı münasır ve kalitelidir.
  • sezenimin ellerinden çıkan doksanlar şarkısı. ama emel'in hakkını vermeli. bir başkası bu kadar güzel yorumlar mıydı acep ya da ilk ondan dinlediğimiz için midir başka sesleri düşünememek. sebebi her neyse hep derin izler bırakır bu bedende. ne zaman sığınacak bir liman arasam her defasında rıhtımına atıveriyorum kendimi. teşekkürler güzel insanlar.
  • fuat edip baksı'ya ait kısa şiir:

sevgi, deli gönülden gönüle bir akıştır
    izi hiç silinmeyen ilk yıkıcı bakıştır
    gün olur yeşil bahar, gün olur kara kıştır
    izi hiç silinmeyen ilk yıkıcı bakıştır
  • emel ile yeniden albümünde yer alan şarkı.
  • sabah dolmuşta giderken çalmaya başlayan, sonuna kadar içimden eşlik ettiğim şarkı. kaç yıl olmuş çıkalı, hala bir yerlerde duyabiliyor olmak çok hoşuma gitti. bugün herhalde 20-25 kere dinlemişimdir. emel müftüoğlu'na da ne kadar yakışmış.

canlı performansını çok aradım da bulamadım; üzdü.