şükela:  tümü | bugün
  • kişinin herhangi bir mecburiyeti yokken kendini geliştirmek adına yaptığı staj. bazen size burs olarak bahşedilebilir, o derece değerli olabilir. iyi bir şeydir. *
  • iki kez yaptığım süper olay. kendini geliştirme odaklı bir faaliyet olduğundan işletmede adım atmadık yer, fikri alınmayan çalışan kalmaz. evrak namına ne var ne yok fotokopileri alınır, staj bitiminde sayfalarca rapor hazırlanır. şimdilerde bakıyorum mecburi staj için çalıştığım yere gelen öğrencilere aynı hırs, azim, heyecanı ara ki bulasın. diğer yandan hırs yaptık da ne oldu sanki o ayrı bir konu deşmeyelim yarayı ama güzel günlerdi bea.
  • torpil bulamayan bu nedenle de iş bulamayan birinin bari camiadan birileriyle tanışayım ,kendimi ispatlayayım belki beni ilerde iş alırlar diye yaptığı staj(lar)yaş ilerledikçe stajyerlik dayanılmaz bir hale gelir!
  • muhtemelen ileride kariyeri için de benzer şeyler yapacak, başarılı bir iş hayatı olacak* kimselerin yaptığı şey. ama gönüllü stajda harcanan o gençlik yılları geri gelir mi, naylon staj yapan serserilerin özgürlüğü o paralarla satın alınabilir mi bilinmez...
  • nami yurumu$ bir kurumda yapilmasi yararli, dandik bir yerde yapilmasi salaklik olacaktir. super $eyler ogrenmiyorsan; bele$e cali$acagina git part-time da olsa bi i$ bul, para kazan, gdp'yi arttir ya kulum.
  • genelde basın sektöründe yapılır. öğrenmek istiyorum, ortam görmek istiyorum, ay sizde imzam çıksın bana yeter denilir. 5 kuruş almadan kasılır.
  • gelecek kaygısı taşıyan, mezuniyet öncesi " iyi ama ben nasıl büyük adam olucam" diye sorgulayan bünyenin kendisi için küçük ama geleceği için büyük bir adım attığını düşünerek gerçekleştirdiği eylem. kariyerinin sonraki adımlarındaki etkisi her ne kadar önceden kestirilemese de insanın mesleki çalışma ortamlarını gözlemlemesi için iyi bir fırsattır. eğer işi öğrenme bakımından çok bir getirisi olmayacağı ve iş dünyasının en yetkisiz elemanı olunacağı gerçekleri kabullenilerek yapılırsa, yararlı olabilir.
  • çoğu şirket genelde zorunlu stajdan yana tercih yaptığı için sen yana yakıla ortamı öğrenmek, görmek istiyorum, kariyerime artık başlamak istiyorum desen de güzide ülkemde arkanda sağlam insanlar olmadıkça iyi şirketlerde yapılması epey zor olan staj türü.
  • önceki entrylerde de güzelce özetlendigi gibi kendisine birseyler katmak isteyen, hırslı ve azimli öğrencilerin yapmayı arzuladığı staj türü. her ne kadar arzulasaniz da tanidiginiz olmadiginda bulmanin neredeyse imkansiz oldugu staj turu.

cv'niz, ortalamaniz, yabanci dil seviyeniz, ders disi aktiviteleriniz, cover letter'iniz ne kadar iyi olursa olsun hatta staj suresince sigortaniz universiteniz tarafindan karsilansin, ikinci sinifta okuyan bir ogrenciyseniz birinci elden soyleyeyim bulamiyorsunuz.

basvurulariniza cevap alamayacak, alsaniz bile aradiklarinda "gönüllü staj" kelimesini duyduklarinda size geri bildirim bile yapmayacak insanlarla tanisicaksiniz.

bu tabloya ragmen sizde denemekten vazgecmiyorsaniz merak etmeyin azminizin karsiligini bir sekilde alirsiniz.