şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ilk bölümü ve türkçe altyazısı ortamlarda boy göstermiş yeni tnt dizisi.
 • ilk bölümü ortalama üstü seyrindeydi.
  dizi hakkında yorum yapmaya 2. bölüm ve sonrasında anca bakabiliriz.
 • ilk bölümde juan diego botto'dan fazlaca etkilendikten sonra izlemeye başladığım dizi. her ne kadar öylesine izleyeyim diye izlemeye başlasam da yedinci bölümünden sonra iyice sevdiğim, bir şekilde toparlayacaklarına inandığım bir yapım olmaya başladı. çok karizmatik bir adamı ve seksi bir kadını koymuşlar ama hikaye nedense rayına oturamadı gibi hissediyorum. işte son bölümle de artık hikaye işlerini daha ciddiye alacaklarına dair bir şeyler sezinledim.

  gelecek bölümleri hevesle bekliyorum bakalım. umarım iyileşen bir yapım olarak yoluna devam eder. botto bir sezonluk dizi için fazla karizmatik.
 • bu dizi kıtlığında izlenebilir seviyede olan hoş bir dizidir. çok umutlanmayin yine de. (bkz: michelle dockery) ablamiz oynamaktadır.
 • çok sevdim bu diziyi.

  7. bölümün tek sahnede geçmesine bayıldım.

  bölüm harikaydı, dizi zaten harika.
 • michelle dockery'yi kusursuz bir amerikan aksanıyla süper bir oyunculuk çıkarırken izlemek harika bir şey.
 • son zamanlarda izlediğim en içi dolu dizi. downton abbey'in mary'si michelle dockery, meğer 'bad girl' olarak yaratılmış da haberimiz yokmuş.

  (bkz: ralph waldo emerson)
 • 2016'da yayınlanmaya başlayan, bir sezonu 10 bölümden oluşan suç ve drama dizisi. imdb puanı 8.2/10. dün imdb'de rastgele fragman izlerken ikinci sezonunun fragmanına denk geldim ve izlemeye karar verdim. bir oturuşta 5 bölümü bitirdim. şu anda ise devamını izlememek için kendimi zor tutuyorum.

  pek bilinmeyen bu dizinin baş rollerini michelle dockery (letty) ve juan diego botto(javier) paylaşıyor. aralarındaki kimya kesinlikle görmeye değer. spoiler içerisinde bundan zaten bahsedeceğim.
  letty'nin lüks kıyafetlerine, aksesuarlarına ve makyajına bayılıyorum. kadın zaten güzel, makyajla cildi kusursuz görünüyor. ruju ise hep çok çekici. giydiği kıyafetler hem tarz hem de vücuduna tam oturuyor.**
  sahnelere uygun düşen pop müzik seçimleri harika. normalde dinlemeyeceğim şarkılar bu dizide anlam bulmuş.

  izlediğim siteden midir yoksa orijinal yayında da böyle midir bilemiyorum ama
  "fucking" kelimesine sansür uygulanmış. en başta sansür olduğunu anlamadım ve sesin kesildiğini sandım ancak ciddi ciddi sansür varmış! ayrıca türkçe altyazının da rezalet olduğunu belirtmeliyim. küçük kardeşimin bile daha iyi iş çıkaracağına inanıyorum. bariz bri şekilde söylenen "stalk" kelimesini "talk" olarak duyup çevirmek, "don't"ların "not" kısmını atlamak ve daha niceleri.....

  --- spoiler ---

  letty hırsızlık suçundan yakalanmış ve şartlı tahliye olmuş uyuşturucu bağımlısı alkolik bir anne. uyuşturucu yüzünden çocuğunun vekaletini kaybetmiş, annesi letty'e sırt dönmüş. yasal iş arayışları asla yolunda gitmiyor ve içeriden aldığı bilgiyle zenginlerin otel odalarını soyuyor. bu soygunlardan birinde letty odadayken oda sahibi kiralık katil javier, müşterisiyle geliyor. konuşmaya şahit olan letty ise cinayeti durdurmak için javier'i baştan çıkarmaya karar veriyor. ve ilişkileri böylece başlıyor.

  buraya kadar anlaşılacağı üzere letty'nin çok ve karışık bir kişiliği var. umursamaz ve rahat hırsız letty insan hayatına çok önem veriyor. hatta cinayeti durdurmak için kendi hayatını riske atıyor. ama sonradan da anlaşılıyor ki letty zaten yaşamak istemiyor. iki kere başarısız intihar girşiminde bulunumuş ve üçüncüsü de ilk bölümün sonunda javier tarafından durduruluyor.
  ilerleyen bölümlerde letty hırsızlığı alkol ve uyuşturucu almamak için yaptığını söylüyor. ama letty sarhoşken de çalıyor. çalarken de sarhoş oluyor. ayrıca ben letty'nin uyuşturucu bağımlısı olduğuna bir türlü ikna olamadım. sanki o, daha sonradan karakteri abartmak için eklenmiş bir detay gibi geldi bana. letty katıksız bir alkolik ve alkolden uzak duracak iradesi yok. ama bu "ihtiyacı" konu uyuşturucuya gelince görmüyoruz.

  javier karakterinin tutarsızlıklarına gelecek olursak. letty, javier'i durdurmaya geldiğinde javier letty'nin kaçmasına izin veriyor. daha sonra letty'i bulup intihar etmesini engelledi ve durdurmaya çalıştığı cinayetin zararını ödemesi için letty'i ortağı olmaya zorluyor. tam bir baş belası olan letty ikinci işi de batırıyor! (burada bir parantez açıp çok güldüğüm bir sahneden bahsetmek istiyorum. javier ve letty sevişmektedir. javier, letty'nin içinde gidip gelmektedir. letty, javier'ın adama ne yapacağını sorar. javier de açık gönüllülükle 'öldüreceğim' der. bundan rahatsız olan letty 'no! no! no!' diye çırpınmaya başlayınca javier durur ve kendini çekmeye çalışır. o sırada letty: 'durma! o 'hayır' adamı öldürmemen içindi!' der ve sevişmeye devam ederler.) ama javier yine kızmıyor. hatta bölüm sonunda letty'i arabayla eve bırakmayı teklif ediyor, başı belaya girerse araması için telefon numarasını veriyor. letty arabadan inerken koluna yapışıp 'gitmesen mi acaba?' bakışı fırlatıyor. dördüncü bölümde letty aradığında ise hemen orada beliriyor. bunlar hep aşktan diyebilirsiniz, ki benim de bu dizide en sevdiğim şey javier'in letty'e olan aşkı. ama sanki bir kiralık katil için fazla yumuşak kalpli?
  ayrıca tam sebebini bilmemekle birlikte javier'in aileden dışlandığını öğreniyoruz. javier, kız kardeşinin restoran açmak için babalarının 'kirli parasını' aldığını öğrendiğinde çok kızıyor. nasıl iki yüzlülük ben anlamadım. kiralık atil olduğu için aileden dışlanıyor ama aile de kirli işler yürütüyor? adam kiralık katil ama kız kardeşinin kirli para yemesini hazmedemiyor?

  --- spoiler ---

  izleyin. izlerken eğlenmeye bakın. house of cards gibi kafa yormanızı gerektiren bir senaryosu yok. bir erkek bir kadını nasıl sevebilir görün. dibe batmış bir kadının hayata tutunma çabasını izleyin.