• rudebox'tan bir robbie williams eseri daha.

take that, take that

chorus
    you alright star
    no star
    you alright star
    you alright star
    no star
    i don 't feel proper

1st verse
    i went to the dr to get a prescription
    i told him little fact and lots of fiction
    about a bad back that i ain't got
    he tried to sell me faith healing
    but i think not
    i want xanax, vicadin and oxycotton
    funky fill the form out
    so i can drop em'
    i've got all these demons
    and i can't stop em'
    to tell you the truth doc
    i might have a problem
    robert williams take one adoral with water in the morning
    as if i'm goin' to take one tablet i'm keith moon
    dick head

chorus 2
    he said this one's to take you up
    wow how
    he said this one's to take you down
    when i take um i don't feel sound
    and i look rather? round

you alright star
    no star
    you alright star
    no star
    you alright star
    no star
    i don 't feel proper

2nd verse
    you know what doc its alright and all
    i just heart me leg its not terminal
    but a pain killer could help for whats wrong with my knee
    and i'm a little bit down from too much tea
    got me own collection can't get an erection
    if i take em' too long they'll fuck me complextion
    that's right if i take em for like more than a few days i get that haunted look

give me loads of pills
    give me loads of pills
    give me loads of pills
    give me loads of pills

chorus 3

wow how
    wow how
    and i look rather? round
    you alright star
    no star
    you alright star
    no star
    you alright star
    five star
    i don't feel proper

middle 8 ish

now if you go to the barber shop long enough then you're goina' get a hair cut
    and if go to the doctors regular, then you gots to be a fuck up
    well i've got 5 or 6 if i'm at a loss
    do i have a history of drug abuse, well i never tick that box
    and i now that some of you are going to be really really cross
    the drug's stop working so prescription pills are boss
    the glory days are gone and we've all stopped havin' it
    no raves no more just bedside cabinet
    sleepers are great but don't start dabbing it
    the world carries on spinning we're mad in it
    take that, take that

chorus 3
    wow how
    wow how
    and i look rather? round
    you alright star
    no star
    you alright star
    no star
    you alright star
    five star
    i don't feel proper
    you alright star
    no star
    are you five star
    no star
    you alright star
    five star
    i don't feel proper

know what doc, it's not like i've been doin' any research or anything
    but if you can give me any of the following pills
    i'd be very very greatful cos i feel poorly
    so that's
    codeine
    morphine
    opium
    methadone
    menocrabedene
    hydroanoxycodeine
    anolodene
    buprenopheine
    butrophenol
    adorel
    dorel
    work with me antidepressants
    but not saint johns wort
    cos i can get that at
    boots!
  • güney kore yapımı kbs kanalında yayınlanan otizmli bir doktorun ve etrafındakilerin konu edildiği dizi.severek beğenerek izliyorum, takipteyim.

edit: adamların otizmlisi doktor olabiliyorken bizim caağnım memleketimdekilere nasıl ve ne şekilde davranıldığı herkes tarafından biliniyor (otizmin farkında olup bunun için çabalayan insanların önünde saygıyla eğiliyorum).otizmin farkında olursanız başa çıkabilmenin de bir sürü yöntemi var.umarım bizim otizmli insanlarımızın da doktor,avukat vs olabileceği günler gelir.
  • manyak bi dizi heyecanla izliyorum moon joo won ölürüm o nasil rol yapmak ya ilk günden 4 bölüm izledim ise gitmiycek olsam geceyi cikarirdim sanirim izleyin izlettirin mutlaka 20 bölüm nedir ki zaten
  • umut dolu, güzellik dolu, yaşam dersi dolu bir dizi. dört başı mamur k-dramalardan. gerçekten dramanın hakkını vermişler. dizi boyunca karakterlerin birbirlerinden etkileşimleri çok güzel. herkes birbirine bir şekilde iyi geliyor ve shi on'un dediği gibi "eksiklik"lerini tamamlıyor.

--- spoiler ---
    park shi-on: "iyi bir insan olmak için kişinin çok yarası olması gerektiğini yeni farkettim. başkalarının dertlerine deva olacaklarsa acı ne demek bizzat bilmeleri gerekir."
    --- spoiler ---

dr. park kalbi o kadar güzel bir karakter ki gönlümüzün gakşşşital'i joo won'u, gaksital'i bir an bile aklıma getirmeden izledim. o nasıl rol kesmektir arkadaş. savant sendromlu doktor rolünde gerçekten listelere geçecek türden bir iş çıkartmış. izlerken burnumun direği sızlıyordu adeta. onu da geçtim küçüklüğünü oynayan çocuğu (choi ro-woon) gerçekten otistik sandım. ciddi ciddi gidip bu çocuktan oyunculuk dersi alması gerekenler var. tanrı vergisi güzellik! dr. cha (bkz: moon chae won) dişli ve güçlü bir kadın karakter olarak takdirimi kazandı. karizmatik profesörümüz kim do han (joo sang wook) özellikle shi-on'un kendi ayakları üzerinde durması konusunda gösterdiği çabayla kendine extradan hayran bıraktı. bir de başhekim (chun ho jin) çok baba adamdı bee. aslında karakterleri tek tek yorumlamaya gerek yok zira nadir görülen bir şekilde ön planda görülen tüm karakterler dolu dolu işlenmiş.

kurgu olarak da çok başarılı bir iş. bölümler 1 saati aşkın olmasına rağmen hem konu bütünlüğü hem bölüm ilerleyişi olarak su gibi akıp gidiyor. ayrıca ekibin uyumu, seçilen vakalar ve müzikler de çok iyi. yer yer göz dolduracak kadar hüzünlendiren ama hep bir şekilde umut ettiren sıcacık bir dizi.
  • kendini izleten güzel bir dizi olmuş ama bazı asistan-hasta ilişkileri, konuşmaları hakkaten bizim doktorlar dizisi öğğk lüğünde.

bir house m.d. olmayan dizi

not: yalnız diziyi övme amacıyla başlayıp resmen yermişim. heheh. neyse sonuçta ekşi yazarı olmak bu demektir*
  • savant sendromuna dikkat çeken verdiği tıbbi bilgilerle göz dolduran kore dizisi.

dip not:house md yapımcıları tarafından amerikan versiyonu çekilmeye başlamış.
  • kore yapımı sıcak mı sıcak bir göz yaşartıcı...

8.1 de, amerikalılar tarafından yeniden çekilmesi de az bence...

https://www.imdb.com/…le/tt3184708/?ref_=fn_al_tt_2
  • joo won oynamamış yaşamış resmen. 6yıldır kore dizisi izliyorum.koreli oyuncuların genellikle güzelliklerine yakışıklılıklarına göre seçildiğini düşünüyordum. bu adam yargılarımı tamamen yıktı attı. ağlamadığım bölüm olmadı galiba. kurgusu da çok güzel. keşke ben de böyle güzel kalpli bi doktor olabilsem
  • son derece başarılı bir güney kore dizisi. sadece 1 sezon ve 20 bölümden oluşmaktadır. buna rağmen bir amerikan, bir de türk uyarlaması yapılmış. alt yazılısını muhakkak yeppudaa çevirisi olarak izleyin. aralarda kullanılan tıbbi terimleri bile açıklamaya özen göstermişler.
hesabın var mı? giriş yap