şükela:  tümü | bugün
  • ing. sekerleme, iyilik timsali, ilgi cekici sey, sahte dindar, yapmaciklikla yaratilmis iyi kimse imaji.
  • (bkz: the goodies)
  • bir kedi mamasi markasidir. isminden de belli olacagi üzere ucuz ve gudik bir mamadir ama kediler yemektedir hapir hupur. o bakimdan gudik sözünü geri aliyorum.
  • yerli malı kedi-köpek mamasıdır. baktığım evcil hayvan sitelerinin forumlarında, bu mama için olumlu ve olumsuz yorumlara -yaklaşık olarak- eşit derecede denk geldim. velhasıl, "iyidir" veya "kötüdür" diyemiyorum. kedinize/köpeğinize ekonomik bir mama arıyorsanız (tansaş'ta 500 gramlık paketi 1.60 ytl), bence deneyebilirsiniz (birçok mama gibi ithal ürün olmadığından, ödediğiniz paranın -basit bir mama için- yurtdışına gitmesine engel olursunuz). haa, çok işkilleniyorsanız veterinere danışın; içiniz rahat etsin (meali: bu entry'yi okumak suretiyle satın alır ve memnun kalmazsanız, beni sorumlu tutmayın).

bu mamayla ilgili en ilginç gözlemim, gayet güzel ve ayrıntılı açıklamalarla dolu olan paketinde üretici firmanın adının yazılı olmamasıdır. adresini, telefonunu, internet sitesini filan geçtim; adı yok adı! hayır, bildiğim kadarıyla -ticari kanunlara göre- hiçbir üründe böylesi bir belirsizliğe müsaade edilmiyor. neyse, bu garip ve olumsuz ayrıntıya rağmen firmanın internet sitesini buldum ve gayet eli yüzü düzgün bir siteyle karşılaştım. buyrun, siz aramayın: http://www.lesa.com.tr/default.asp
  • goody üreticisi lesa şirketinin web sitesinin ana sayfası: http://www.lesa.com.tr/ olmakla beraber, yeni tasarımıyla, labratuar - malzeme - fabrika (üretim) - paketleme aşamasını bütün detaylarıyla anlatarak meraklı ve kuşkulu tüketicinin içini rahatlatan, mama üreticisi. iran polis teşkilatı da iş köpeklerinde bu mamayı kullanıyorlarmış. ilgili haber için: http://www.kurumsalhaberler.com/…detay.aspx?id=1590
  • paketinde, pahalı mamalar gibi "icinde şu vitamin var biotin var " vs. yazmamakla bilikte diger market mamalarından daha iyi oldugunu soyleyebiliriz.

yerli üretim olması guven vermektedir. cunku turkiyedeki et ve yan ürünleri yurt disina gore daha ucuz ve kolay temin edilebilmektedir, bu nedenle goody mamalari tahil ile doldurmak yerine yeterinece protein kapsamaktadir gibi geliyor bana.
    bu arada kesinlikle pahalı mamadan daha büyük bir iştahla tüketiliyor hayvanlarca.
  • yerli bir kedi - köpek maması olup;ucuz etin yahnisi yavan olur sözünü desteklercesine sokak kedileri tarafından bile yenilmemektedir.
    eger ucuzluğuna kanılıp alınmışsa konserve mama ile karıştırılıp tüketilebilir.
  • kesinlikle kullanılmaması gereken mama. fiyatına kanıp aldığım ve kedimin büyük afiyetle tüketmesi sonucunda kullanmaya devam ettiğim ancak bir süre sonra büyü sağlık sorunlarına yol açan goody'yi hiçbir kedi köpek sahibine tavsiye etmemekle birlikte, tüketen tüketir banane diyor saygı ile selamlıyorum.
  • veterinerin dandik onlar deyip bana 200 liralık mama satmaya kalkışmasıyla 10 paket aldığım köpek maması. şaka tabi ne yapayım 10 paketi, inek beslemiyoruz en nihayetinde..

herneyse, neymiş efenim, ekmek vermeyeymişik, et vermeyeymişik, meyve vermeyeymişik...

ne verecez lan it! göt mü verecez..

200 liraya mama vereymişik, başka bişey vermeyeymişik..

ulan ben hergün bol tereyağlı iskender yiyen insan olsam tamam aq.. ben de goody yiyorum, ben ne yiyorsam onu veriyorum yavrucağza..

not: bizimki çatır çutur yiyo.. sosyetik alıştırmayın şunları..

tecrübeyle gelen edit: almayın lan şunu köpek yemiyor, chappi fena değil, o da ucuz.
  • goodyear firmasinin imkbdeki kisaltmasi.