şükela:  tümü | bugün soru sor
  • aldığımdan itibaren arabanın yol tutuşuna olumlu bir etki yaptığını düşündüğüm lastik. ya da bana öyle geliyor bilemem ama michelin pilot primacy'den daha fazla yere yapışıyor araba sanki virajlarda. velhasıl alalı bir buçuk yıl oldu şimdilik memnunum.
  • turanza'dan yumuşak, michelin'den sert. piyasanın en iyisi michelin tabiki. fakat türkiye'deki yol yapısına göre en iyi tercih olabilir efficient grip. michelin'e yazık oluyor bu yollarda tabi.
  • performance serisi ile yol sesi daha da aza indirgenmiş, daha konforlu hale gelmiş lastiktir. an itibariyle yalnızca iki ay evvel üretilmiş olanlarına kolaylıkla sahip olunabilir. michelin kadar el de yakmamaktadır. memlekette bavyera asfaltlarına sahip olmadığımızdan michelin'den ziyade benim de tercih sebebim olmuştur.
  • yaptığım uzun süreli araştırmalar sonucunda, 185/60 r15 ebatlarında, türkiyede kullanılabilecek optimim lastik modeli.
    ayrıca uluslar arası testlerde de son derece tatmin edici sonuçlar sergiliyor. link

michelin'in genel olarak ön plana çıksa da, vatanımın mevcut yol koşullarında heba oluyor.
  • yanakları michelin gibi balon yapmayan , kaliteli güvenli lastiktir. abuk subuk diger lastiklere bosa para vermeyip düsünmeden alınması gereken lastiktir.
    lastik ki, yumusaklık, saglamlık ve yol tutuş kalitesi dengesi en zor kurulan ürünlerden biridir. illa birinden birini goz ardı edeceksiniz. benim gibi kararsız tüketiciler icin lastik diyince , hem kullanım keyfi , hem yol tutusu hem de saglamlıgı acısından dengeyi bulmus tek lastiktir.
  • yola hüp diye içine çek beni klibindeki kıza yapışan tarkan'dan daha çok yapışıyor. ilk defa goodyear kullanan biri olarak geçer notunu hiç düşünmeden veriyorum. aferin evladım.
  • 4 sene 55 bin km'de ömrünü tamamlamış lastiktir. bu da fotoğrafı:

http://i.hizliresim.com/obxp3q.jpg

diş derinliğinde problem yok ama dördünde de içten yıpranma var. en azından 1 sene daha götürür diye umuyordum ama olmadı. aracımın fabrika çıkışı üzerinde bulunan lastiklerdi. kış geçsin başka markalara bakacağım artık.
  • goodyear efficientgrip suv 235 55 17 adına konuşacak olursam , 1000 km'yi devirdi. nokian'dan sonra yol sesi inanılmaz kesildi. kullandığım süre zarfında yol tutuş, yağmurlu havalarda yokuşta kalkış sırasında gibi durumlarda bir problemini görmedim. suv modeli için tavsiye edebilirim.
  • ilk bir buçuk yıl için;
    - gördüğüm en sessiz,
    - en yumşak,
    - en konforlu,
    - en çok yakıt tasarrufu sağlayan,
    - ıslak zeminde yolu güzel tutan lastikti.

ikinci bir buçuk yılda ise;
    - en çabuk aşınan,
    - bir türlü balans tutmayan,
    - sağa sağa çeken(yerlerini değiştirdim bu sefer de sola çekmeye başladı, rotbalansçı bile kışlıklarla devam et bence hocam dedi),
    - kolay patinaja kalkan,
    - kuru asfalttan, bölünmüş yola çıkınca buz üzerinde gidiyormuş hissiyatı veren,
    - en kötüsü de düzgün ama tozlu asfaltta kavşağa yaklaşırken hız kesmek için yapılan frenlemede bile önden kayma yapan lastik modeli.