şükela:  tümü | bugün
  • goodyear firmasının 2011 model kış lastiği . her testte ilk sıralarda olan bu lastik istanbul gibi yerlerde pek gerekli olmasa da ankara'dan itibaren doguya gidildikce ya da uludag gibi karlı buzlu yerlere gidildikce hayat kurtaran bir ürün olmaktadır. michelin alpin ve nokian markalarıyla yarışıp en cok tutunma ve en kısa fren mesafesi gosteren kış lastigi olarak 2011'e damga vurmustur. 230 tl gibi bir fiyatı vardır 205 55 16 h tipinin.
  • şu anda liste fiyatı 363 tl. bu fiyata bi tane taktırıp gece sabaha kadar sokaklarda dolaşarak ömer çelakıl'a mevzu çıkartılabilir.
  • 4 tane alınca bi tane piranha gps-navigasyon hediye ettikleri lastik.
  • tüm mahareti reklamlarında saklı olan lastiktir. 4 tane alana navigasyon hediye ettikleri falan yok. hediye deseler de sonradan anlıyorsunuz ki bu bir kampanya. goodyearın sitesinde hala duruyorsa buna ilişkin sözleşme okunabilir. katılsan da stoklarla sınırlıdır herkese verilmiyor vs. almak isteseniz de bir tek nikahınıza talip olmuyorlar. tüm özel bilgilerinizi istedikleri gibi kullanma hakkını elde ediyorlar. ayrıca, bayilerin bu kampanyaya katılmaları gerekiyor her şeyden önce. çünkü bu cihazın belli bir miktarı onların cebinden çıkmak zorunda. peki, bunun neresi hediye. sonuç olarak ankara'da bu kampanya dahilinde ürün satan bir bayi bulamadım.

bu lastik bir tek -5 'in altında işe yaramaya başlıyor. almaya gittiğimde lastik deseni beni kuşkuya düşürmüştü aslında. satıcıya sordum "gavurlar yapmış abi" dedi. reklamlarında rakiplerinden 1 metre daha kısa fren mesafesi diyorlardı ki, sonradan anladım diğerleri de 5 dakika daha erken duruş mesafesi diyorlar. aynı kapıya çıkıyor. bir çok test sonucu falan... ya diğerleri bundan beter ya da topyekun bizi kekliyorlar bu adamlar.

ultragrip performance 2'yi kullanmıştım daha önce, çok iyi bir lastikti. goodyear ultragrip 8 tam bir hayal kırıklığı oldu benim için. yahu, kuru zeminde tutmaz, ıslak zeminde tutmaz daha ne zaman işe yarayacak anlamadım. kuru zeminde biraz gaza dokunulduğunda patinaj çeken başka bir kış lastiği görmedim. elbette ki bir çok markadan iyidir, öyle olması da gerekir. iyi de bu kadar para da böyle bir lastiğe verilmez ki. gider başka lastik alırdım daha ucuzundan. daha önce çıkardıkları lastiğe bile rakip değil. verdiğim paraya yanarım.
  • lastik işiyle uğraşan bir arkadaşımın ısrarla önermesi neticesinde taktırmaya ikna olduğum lastik...hakkında sayfalarca forum yazısı ve 40 tane test sonucu okuduktan sonra kötü olamayacağından nerdeyse eminim, lakin 4-5 yılda bir 2-3 haftalık sert bir kış yaşayan istanbul için ne kadar gereklidir ona emin olamadım...
  • geçen sene şubat ayı başında aldığım ve neredeyse mart ayının sonuna kadar devam eden yoğun kış şartlarında(ankara), bir kez olsun sıkıntı yaşamamamı sağlayan aşmış lastik. ayrıca kış lastiğinin sadece karlı havalarda kullanıldığı düşünenler çok yanılmaktalar, kış lastiği 7 derece ve altı sıcaklıklarda kullanılması gereken lastiklerdir. islak zeminde çok güvenmeyin
  • yol tutuşunun çok iyi olmasından mıdır nedir yaz lastiğine göre performanstan düşüren lastiktir. yaz lastiğine göre bir nebze hızlanmada yavaşlama bekliyordum ama bu kadarını beklemiyordum. hız serisi t olanlarda mı bu sorun olur yoksa h, v serilerinde de aynı durum var mıdır merak eder dururum...
  • yol tutuşu, fren mesafesi hakkında fazla yorum yapamasam da bridgestone turanza er300'den kışın buna geçildiğinde kuru zeminde çılgınlar gibi patinaj çektiren lastiktir. belki kış lastiklerinin genel olarak özelliği budur bilemiyorum ama istemsiz bir apaçiye dönüyorum kendisiyle.
  • yağmurlu havalarda yakıtta +1 litre gibi bir değer yakaladım bununla.
  • tek beden üretilen lastik. arabasına göre genişler, daralır her türlü tam olur.