• google ads olarak yeni ismi ile ve yapay zeka desteğiyle 2019 yılına giriş yapacaktır.
  • müthiş bir sistem. bilhassa youtube yayını yapan insanlar için izlenme artırma, geliri artırma ve trafiği artırmak için bulunmaz nimet. çok da basit.

herif o kadar temiz anlatıyor ki...

edit: link sizi bu işin kitabını yazmış birinin kanalına yönlendirecek. sıkılmadan izleyin hepsini zaten çok yok, bütün strateji içindir link, sadece adwords kullanımı falan değil.
  • google'ın toplam gelirlerinin %86'sını karşıladığı ve adı yakın zamanda google ads olarak değiştirilmiş internet üzerinden reklam verme hedesi.

ppc reklam yönetimi hizmeti veren firmalar için hazırladığımız web tabanlı yazılımı geliştiren bir girişimdeyim.

ppc reklam/kampanya yönetimi sektöründe olan kişilerin fikirlerine ihtiyacım var, yeşillendirirseniz sevinirim.
  • uzman ellerde harikalar yaratan reklam sistemi.
    yeni askim.
  • google sizi telefonla arayip biseyler satmaya calismaz. ne google ads ne de google maps vs.. bu sekilde araniyorsaniz anlayinki dolandirici ya da uckagitci. az once sirketimiz arandi. asagidaki entry'de olayi detayli anlattim.

(bkz: #85392321)
  • reklam vermeye ara verdiğinizde bir süre sonra "bir süredir reklam vermiyorsunuz, o zaman alın size 100 tl reklam kuponu" diyen zımbırtı.

artık kendini naza çeken kadınların motivasyonlarını daha iyi anlıyorum.
  • 100 tl reklam kuponu muhabbeti tamamen clickbait olan site. her boku girip reklamı güzelce ayarladıktan sonra "hele bi 100 liralık harcama yap da ondan sonra verelim bunu" diyorlar. koskoca şirketin yaptığı şey rezillik resmen.
  • sanırım beni bin bir surat coni filan sanan bir tuhaf oluşum. başlığa reklam verenler yazmış genellikle, bir reklammuhatabı olarak ekran başında delleniyorum.
    bir bakıyorum dövmeniz varsa belki de ölümcül bulaşıcı hastalığını vardır temalı ve üzgün kaslının kadın versiyonu üzünçlü dövmeli kadın reklamını sokuyor burnuma bir bakıyorum küçücük bedenlerine sarık cübbe geçirilmiş çocukları gösteriş kuran muhafızlarına yardım etmek isteyip istemediğimi soruyor. dövmeli üzünçlü ladin görseli de hayatta gördüğüm en dandik ve özensiz görsel. iki tane dövmeli kolu kesip kadının fotosuna yapıştırmışlar, mavi tükenmezle bıyık çizsem daha inandırıcı olurdu.
    ardından mesela umre'ye gitmek isteyip istemediğimi soruyor. is-te-mi-yo-rum! yeşil sermayeye yanlamaya çalışan eskort eskisi miyim ben allaşkına umrede işim ne?!
    ha bir de slav kadınlarıyla tanışma meselesi var. hayır allaşkına slav kadınlarıyla tanışmak istemiyorum, nabıcam tanışıp bunalıma mı giricem.
    ne ayaksın google? sence isa tanrı mı?
  • mala bağlamıştır. sürekli arapça reklamlar çıkıyor. ne alaka çözemedim.
  • ilk giriş yaptığınızda size kampanya sunuyor. ücretsiz google uzman desteği hediye ediyor ve yanında (*) var.

* günlük bütçesi 15 tl ve üzeri olan müşterilerimize.

buraya kadar tamam. zaten 15 tl altına da pek bir verim almak mümkün değil.

reklam vermeyi kafaya koyunca girip, ortağın sıçıp batırdığı internet sitesini 6 saatlik kod havuzunda yüzen bir çalışmayla bir tık da olsa ayağa kaldırdım. one page'e dönene kadar idare eder hale getirdim.

neyse, girdim bu adwords'ten şirketin reklamını oluşturdum. cillop gibi şeyler yaptım. kredi kartları, hesaplar, her şey tamam. reklamı yayınla dedim. 1 saat içinde incelenip yayında olur dedi.

bekle allah bekle.

ertesi gün reklam yayına girdi ama sadece sitenin adını girince çıkıyor. saçma.
    yeni bir reklam daha oluşturduk, keyword falan giriyoruz ama asla o keywordleri çıkarmıyor.

bir gün daha sonra falan telefon çaldı +353 irlanda arıyor.
    -reklam oluşturduğunuzu gördüm. google uzmanından ücretsiz hizmet almak ister misiniz? bu, yalnızca sektör bazlı olarak yüksek potansiyel arz eden firmalara sunduğumuz bir hizmet.
    -tabi isterim.
    ...
    -merhaba sarc bey, ben xx. akıllı kampanyadan reklam oluşturduğunuzu görüyorum. bu reklam sadece sitelerden otomatik olarak keyword çeker ve onlar aratıldığında reklamı gösterir.
    -kendimiz keyword giremiyor muyuz?
    -hayır efendim.
    -e girdiklerimiz neydi?
    -o formalite, sektör tanımı yapmak için isteniyor.
    -peki ne yapıcaz?
    -isterseniz ben size buradan ücretsiz olarak yeni bir reklam oluşturabilirim.
    -çok güzel olur.
    -aklınızdaki keywordleri söyler misiniz?
    -tabi. şu, bu, o, öteki.
    -şu: tıklama başına 1,5 lira, bu: 1.3 lira, o: 2,3 lira, öteki 85 kuruş.
    -tamam uygun.
    -efendim en optimum dönüşü almanız için benim önerdiğim bütçe ayda 3000 ile 4500 lira arasında.
    -ortağımla görüşeyim, beni 2 saat sonra arayın lütfen.
    -tamam efendim 12.30'da arıyorum.

akabinde ortakla görüşünce bütçede 50 lirayla başlayıp dönüşlere göre yükseltelim dedi. tamam dedim.

2 saat geçti. arayan yok.
    bekle allah bekle.

2 gün daha sonra telefon çaldı, benim irlanda arıyor.

-merhaba, yeni reklam kampanyanız hakkında görüşmüştük ortağınızla konuşacağınızı söylemiştiniz, bir karara vardınız mı?
    -evet vardık, reklam bütçesini 50 lira olarak ayarlayalım lütfen. akabinde peyderpey arttırarak günlük 100-120 lira civarına çıkartacağız.
    -efendim yalnız bizden alabileceğiniz hizmet için günlük minimum 80 lira bütçe vermeniz gerekiyor.
    -(kıllanmıştır ve iş inada binmiştir) keşke baştan söyleseydiniz, biz 50'yi geçmeyeceğiz.
    -o zaman iyi günler.
    - ???? ben kendim istediğim bütçeyle ve keyword'lerle reklam oluşturamıyor muyum?
    -(yarım ağızla) hmmmf... adwords'te uzman moduna giçip ılıştırıbilirsiniz...
    -teşekkürler.
    -*çat*

olay tam olarak böyle oldu.

akabinde adwords hesabı açıp uzman moduna alınca kabak çiçeği gibi tüm menüler açıldı. kafamız da basıyo çok şükür, gayet güzel bir reklam oluşturdum. hatta hakkari'den ardahan'dan falan boşuna maliyet gelmesin diye reklamı 34 şehirle sınırladım. el emeği göz nuru, yayın saatlerini, şehirleri, bütçeyi, keyword ve diğer detayları nakış nakış işledim.

şu an aşırı tatlı oldu ve gösterim ve tık alıyor. bütçeyi de istediğimiz gibi ayarlayabiliyoruz, şu an 50. yetmediği yerde arttırırız ya da işimize yaramadığına kanaat getirirsek kaldırırız.

velhasıl, google gibi devasa bir firma da olsa, firmaların tek amacı satışlarını arttırmaktır. her söylenene kanmadan önce her şeye şüpheci yaklaşmak lazım.
hesabın var mı? giriş yap