• adı "gbrowser" ya da "gexplorer" olsa daha güzel olurdu, belkide "google chrome" sadece kod adıdır ve son sürüm bu söylediklerimden biri olur.
  • ayıp browser'dır. "al lan beta meta bişiler" diye birden ortaya atılmasını anlayamadım. browser çıkacak diye de hiç heyecan yapamam şekerim. beleşe tester olmam, ekmeğime bakarım.
  • muhtemelen pek çok kişi yazacaktır ama ilk yazan ben olayım dedim. chrome'un diğer tarayıcılardan en büyük farkı, her tab için ayrı bir process yaratması gibi gözüküyor. yayınladıkları karikatürde bu yöntemin ne işe yarayacağını anlatmışlar ama türkçe olarak bir kez de ben anlatayım; her tabı farklı process olarak yaratırsanız, örneğin sahibinden.com sitesinin bir sayfasını çağırdığınızda, sayfa içerisinde çalışan yüzlerce satır javascript kodu yüzünden bir yanındaki tabda yer alan ekşi sözlük sayfasını kullanabilmeye devam edersiniz. şu anda piyasada yaygın olarak kullanılan tarayıcılarda ise o yüzlerce satır yorumlanıp işlenene kadar diğer tabları kullanamazsınız.

    edit: robin hatırlatı; klasik tarayıcılarda bir tab çökerse uygulama çöker. yani diğer tabları da kaybedersiniz.
  • ke$ke opera ile bir anla$ma saglasalarda, birlikte ortak bi$ey yapsalar. o zaman tadindan yenmeyecek google hizmeti olur.