şükela:  tümü | bugün
  • genellikle sağlam bir kaynak olarak chromextensions.org'da bulunabilmek üzere; youtube'dan video indirteni, google tasks'la eşgüdümlü çalışanı, gmail'inizi kontrol edeni, facebook'u daha iyi bir hale getireni, facebook'ta mesaj arkadaşlık teklifi falan var mı diye kontrol edeni, facebook'ta chat yaptıranı, google'da talk* yaptıranı..

ayrıyeten adblock var, mouse stroke var (çalışmıyor), hava durumu şeysi ,twitter'ı altta borsa bandı gibi geçiren, adresi twitter'da paylaştıran, google feed mi google rss mi her neyse ona baktıran vs vs vs.

epey olmuş bunlar; demiştik önce google servisleri ile entegrasyon diye.

(bkz: google chrome/@prologue)
    http://www.chromeextensions.org/
  • (bkz: chromed bird)
  • goo.gl url shortener pek faideli. tek tıkla sayfanın short url'si clipboard'da. bit.ly versiyonu da var; tüm kısa url'cilerin doluşması da yakındır.

adblock, clickable links, facebook notifications, google mail checker, html2pdf, ekşi gibi temel araçlar da hemen eklenesi.
  • https://chrome.google.com/…jlchigbbpafligkdnlhjbmel

bu eklentinin adı "nothing"..

sayfasındaki tanımı: "this extension does nothing." aynen böyle..

en çok oy alan eklentilerden biriymiş üstelik.. hayırlısı...
  • firefox'u chrome'a tercih etmemin en büyük nedeni eklenti desteğiydi.. sırf alıştığım kimi eklentileri desteklemiyor diye uninstall edip versiyon küçülttüğüm firefox'um, dünden beri bir türlü açılmayan eklenti sayfası nedeniyle cıbıldak cıbıldak kalınca bir kenarda, chrome'unkileri şöyle bir kurcalayayım dedim ve neredeyse firefox'tan alıştığım tüm ihtiyaç gidericileri görüp, oyuncak dükkanındaki çocuklara döndüm resmen.. hele kaç aydır versiyon uyumsuzluğu nedeniyle kullanamadığım duplicate tab'in eşdeğerini chrome'da bulmak feci sevindirdi beni (https://chrome.google.com/…caoimhhpokifhdjooobfebli).. bir de taboo'cular aynını chrome'a uygularsa, her şey tamam olacak sanki (bugüne dek henüz o kullanışlılıkta ve o şirinlikte bir tab saver görmedim)..

hiç fena değilmiş ayol bu chrome da (hele benim gibi profesyoneller için, hahhaha) !
  • iphone'un app'lerine super bir karsi atak.
    trafik durumunu mu merak ediyorsunuz? there's an app for that!
  • google chrome'a mozilla firefox'da olduğu gibi otomatik olarak eklentiler yükleyabileceğiniz internet sitesi.

adblock, xmarks* dahil onlarca genişletme gördüm, gerekli bulduğumu kurdum. smooth scrolling genişletmesi var mesela, olan auto scrolling'i iyileştiriyor, orta klik'in yabışmasını önlüyor. çok da kolay kuruluyor.

google komunizm'in yuvarlak hatlı otomobil üretebilen bir hali gibi; nefis oluyor gitgide. bi de işletim sistemi çıkarsalar baya bi verecekler bugüne dek os üretip kakalayan firmaların ellerine* (bu kadar beleşe bu kadar güzel şeyler olursa kendiliğinden reklam kokar ortalık tabii.).

elveda firefox*, elveda ay, elveda feza. şu tema seçenekleri ile basit bi işletim sistemi de çıkarsalar dadından yinmeyecek. (sadece bi metin belgesi açmak için 300 ton process'le uğraşmayan bir işletim sistemi mesela. tasarımında çok fazla transparan efekt olmadığı halde şıklığını takdir ettiren. tam ekran bir chrome işte...

adresi: google chrome uzantıları *

not: eski mac kullanıcıları bilirler extension genişletme olarak tr'ye çevirilirdi. sonra eklenti demeye başladılar, google'da uzantı demiş, ileride bekliyoruz sokturgaç falan bi şeyler olur herhal.