şükela:  tümü | bugün soru sor
 • samsung telefonlar için internet tarayıcısı karşılaştırması..

  yakın zamana kadar google chrome kullanıyordum internet tarayıcım olarak. ama gördüm ki samsung internet çoğu konuda chrome'un önüne geçmiş durumda.

  bu avantajlardan en büyüğü reklam engelleme özelliği. kuruyorsunuz adblock plus veya adblock'u, keyfinize bakıyorsunuz.

  hız konusunda yine samsung internet chrome'a göre daha önde görünüyor. reklamları engellediği için zaten doğal olanı da bu. ama reklamları engellemeseniz dahi daha hızlı.

  google chrome'un burada tek artısı bence desktop tarayıcınız ile senkronize çalışması. samsung onu da hallederse bence google chrome kullanmak için hiçbir gerekçe kalmayacaktır.
 • chrome'u samsung browser'a tercih etmemdeki tek sebep sekmeler arası hızlı geçişti, şu üst paneli sağa sola kaydırarak olan. şimdi samsung'a da bu özellik gelmiş. aynı şekilde sekmeler arası hızlı geçiş olmadığı için adblocker'ın tarayıcısını da kullanamıyordum, samsung eklenti olarak adblocker kullanmanıza da olanak sağlıyor.

  bir de chrome sık girilen sayfaları ana ekrana ekliyordu ancak o butonlar düzenlenemiyordu. samsung'da istediğiniz tüm sayfaları ana ekrana kısayol olarak ekleyebiliyorsunuz.

  samsung'da tüm sayfalarda gece modu özelliği kullanabiliyorsunuz böylece gece modundaki sözlükten bembeyaz google'a geçince gözleriniz patlamıyor.

  ayrıca samsung browser daha az ram ve batarya tüketiyor.

  dezavantaj olarak, samsung'da linki gizli sekmede aç seçeneği yok. linki kopyalayıp gizli modda boş sekme açıp oraya kopyalamak gerekiyor. sözlük'te gezinirken açtığı 10 sekmeden en az 1'ini gizliden açan beni biraz üzüyor tabii bu durum.