şükela:  tümü | bugün
  • chrome zaten alternatif tarayicidir, firefox calistigi surece chrome gibi her turlu zararli yazilima acik ve bilgisayari kasan tarayici kullanilmaz
  • mozilladır diyemeyeceğimiz tarayıcı olduğu kesin.
  • opera'dır, ekstra olarak "vivaldi" vardır, ya da "yandex browser" fakat bu ekstralar bilgisayarınızın performansına değişiklik göstererek, windows işletim sistemlerinde kasmalar yaratabilir. yani ekstralara girmeyin, opera kullanın.

dipnot: adobe flash güncellemesi yapmanız gerekebilir.
  • şimdi bu google chrome denilen meredi kendi bilgisayarımda hic kullanmadım ben. sevemiyorum bunu ve bu kadar yavaş, bu kadar işlevsiz olup da nasil bu kadar tekelleşmeyi başarmiş anlayamıyorum. yaklaşık 3 yıldır kullandığım yandex bir gece aniden hata vermeye başladı ne yaptıysam kurtaramadım ve 3 yıllık birlikteliğimi sonlandırdım. sonra tanıştığım opera da gayet güzel hizmet vermiş olsa da son günlerde o da özellikle vpn konusunda sıkıntılar çıkarıyor.

sonuç olarak; sevgili forumcular varsa bir öneriniz bir yeşillendirin size zahmet.

edit: ulan hakikaten forum gibi aşağı cevap yazmışlar*. sözlük gün geçtikçe daha da güzelleşiyor. cevap veren herkese teşekkür ederim bir taneniz mesaj atmayı deneseniz teşekkürün yanında bir dua da kazanabilirdiniz.
  • kullandığı yandex ve operanın chrome ile aynı motoru kullandığını bilmeyen yazarların tavsiye aradığı başlık. yendex de kullansan operada kullansan aslında chrome kullanıyorsun çok kasma yükle chrome. yok tamamen başka olsun diyorsam edge ya da firefox.
  • firefox tavsiye ederim.

yandex ve opera'da nasıl sıkıntılar çıktı? sonuçta chrome da, diğerleri de hepsi güzel tarayıcılar.
  • taş devrinden kalma bilgisayar kullanılıyorsa bütün tarayıcılar yavaş çalışır ve çöker.

alternatif tarayıcı aramak yerine gidin bir ssd takın bilgisayarınıza.

(bkz: ssd)

ayrıca chrome eklentileri de yavaşlamaya sebep oluyor. gereksizleri kaldırınız.
  • yine kendisi iki tane indirip kurmak gerekir biri hata verirse diğerinden devam edilmeli
  • midori kullan geç