şükela:  tümü | bugün soru sor
  • eğitimciler için google aracı.

http://googleblog.blogspot.com.tr/…w-classroom.html
    https://classroom.google.com/

google şöyle demiş:¨öğretmeye daha fazla, teknolojiye daha az zaman ayırın
    google apps eğitim sürümü'nde öğretmenlerin ödevleri hızlı bir şekilde oluşturup düzenlemesine, verimli bir şekilde geri bildirim sağlamasına ve sınıflarıyla kolayca iletişim kurmasına olanak tanıyan yeni ürün classroom'a hoş geldiniz. classroom; öğrencilerin, çalışmalarını google drive'da düzenleyip tamamlamasını ve teslim etmesini, öğretmenleri ve arkadaşları ile doğrudan iletişim kurmasını sağlar.

classroom; zamandan tasarruf etmelerine, sınıfları düzenli bir şekilde tutmalarına ve öğrencilerle iletişimlerini geliştirmelerine yardımcı olmak için öğretmenlerle el birliğiyle tasarlanmıştır.¨
  • çalışma alanım olduğundan uğraşıp büyük bir hevesle hesap açtırıp deneme fırsatı bulduğum ancak aradığımı bulamadığım ve hatta belki de bugüne kadar kullandığım en kullanışsız google servisi.

dökümanlar, blogspot, hangout, akademik, kitaplar, takvim, siteler, çeviri gibi eğitimde etkin kullanılabilecek google servisleri neden classroom'a tam olarak entegre değil merak içindeyim. gördüğüm kadarıyla yalnızca drive ve kısmen gmail entegre edilmiş. eminim google bu konu ile ilgili zamanın ötesinde bir düşünceye sahip ama ne mobil uygulamaları ne de sitesi bu servisi kullanım konusunda beni ikna edemedi. duyuru (etkinlik) ve dosya paylaşımından öteye gidememiş durumda. hedef kitle k12 olsa da beklentim farklıydı.

ayrıca, kayıt ettiğiniz kurumun alan adı dışında bir mail adresi ile derslere kayıt yapamıyor olmayı anlamsız buldum. bu açıdan bakınca google classroom kesinlikle bir mooc değil, gördüğüm kadarıyla böyle bir iddiası da yok. "lms mi?" sorusuna ise net bir cevap bulamadım. çünkü, duyuru ve dosya paylaşımından ötesini göremedim.

google'ın çevrimiçi eğitim konusunda durgunluğu ve kafa karışıklığı google for education ile de görünüyor sanki. ancak, yine de google'ın yakın gelecekte bu alanı fırsata çevireceğine inanıyorum.
  • scorm paketi yüklenemeyen cmsimsi.