şükela:  tümü | bugün
  • üçüncü bir ihtimal olmadığı varsayılırsa iki depolama servisinin karşılaştırılması.

mobil uygulamalarında her ikisini de* kullanan bir insan olarak, hız konusunda google drive, kapasite söz konusu olduğunda ise yandex disk diyorum.

kullanımı ikisinin de basit, ama arayüz olarak google drive daha bi sempatik gibi sanki.
  • versuslarını yapıcam diye dropbox'ı varsayımlarla yok saymanın pek de bi gereği yoktu be...
  • onedrive varken kaale alınmayacak ikili
  • ''tencent varken diğerleri gereksizdir.'' diyerek katıldığım tartışma.
  • kazananı ui'ı daha başarılı olan google drive olan versus.

burda bi parantez açıp dropbox'ın daha iyi olduğunu ancak ücret konusunda düzgün küçük paketleri olmadığını belirtmekte fayda var.
  • google drive'ın önde götüreceği versusdur.

google drive 15 gb alan verirken, yandex disk 10 gb alan verir. ayrıca google drive'da depolama alanınız yetersiz geldiğinde aylık 2 dolara 100 gb extra alan satın alabilirken, yandex diskte aynı özelliklerde ekstra alan 5 dolardır. google drive kullanırken ücretsiz gelen diğer özelliklerden bahsetmiyorum bile. (dökümanlar, e-tablolar, slaytlar, formlar vs.)
  • yandex disk; windows işletim sisteminde adeta bir sürücü gibi map etmenize müsaade ederken, google drive da bu imkan bulunmamaktadır.
    bilgi için: onedireve da kendi hizmetini map etmenize müsaade eder.
    sırf map edilebilmesinden dolayı bu versusta yandex bir adım öndedir.

tanım: bulut sürücü hizmetleri arasında karşılaştırma başlığıdır.
  • sözde 15 gb ücretsiz alan sağlayan google drive'ın alamayacağı versustur. verdiği alanın yarısı dolduktan sonra upload hızı acayip şekilde düşüyor. lan zaten türkiye standartlarında upload hızı yerlerde...