• eğer görmek istediğiniz kaynakları seçer ve hoşlanmadığınız haberler için sağdaki üç noktayı kullanıp geri bildirim verirseniz harika bir haber kaynağına dönüşen uygulamadır.

arama kısmından yalnızca haber sitesi değil, konu da takip edebiliyorsunuz. mesela yıldızladığınız bir isim bir köşe yazısında tek bir yerde bile geçse size bu içeriği gösterebiliyor.

bir artısı da, the new york times, the new yorker gibi ücretli içeriklere de google haberler üzerinden ücretini ödeyerek abone olabiliyor olmanız. örneğin the new yorker'ın bir uygulaması yok. google haberler üzerinden ana ekranınıza the new yorker'ı tutturabilir ve dergi sayılarıyla birlikte içerikleri takip edebilirsiniz.

ne bundle ne flipboard hoşuma gitmişti. tarayıcı üzerinden haber sitelerine tek tek girerek haber okuyanlardandım ancak google haberler bu alışkanlığımı değiştirdi.
  • google ne yaparsa iyi yapar mentalitesi ile ilgi sevgi toplarken, ensemizde silikonlu soluğunu iyice hissettirmiş bu firma, ne zaman tekel olarak adlandırılacak onu çok merak ediyorum.
  • google news'ın türkçe hali. bugünden itibaren yayında. ajanspress gibi haber ajanslarının pabucunu dama atacak gibi gözüküyor. ayrıca tek tek gazetelerin web sayfalarını da dolaşmaya gerek kalmadı.

http://news.google.com.tr/
    http://haberler.google.com.tr/
  • yok efendim, önemli haber kaynaklarını google reader'e ekleyerek bunu yapamazsınız.

yıllardır çalışan uluslararası versiyonu gibi bu da "editör eli değmeden" (%100 mü bilmiyoruz) hazırlanıyor. yani bu demek oluyor ki memleketimizin binlerce ytl maaş alan patronvari genel yayın yönetmenlerinin yerine minik bir devre oturuyor. bu devrenin herhangi ideolojik bir takıntısının, at gözlüğünün vs. olmadığını varsayıyoruz.

manşete taşınan haberler, taranan tüm haber kaynaklarındaki yoğunluğa göre dereceleniyor ve öyle sıralanıyor.

türkiye gibi aşısız haber bulamadığınız bir diyarda, en azından sırasına aşı yapılmamış bir haber dizilişi sunulduğu için google'a teşekkür etmek gerek. ama korkmuyor değiliz, google türkiye ofisinin de bir şeylerin etkisinde kalıp o algoritmanın başına bir onay makamı dikebilme ihtimalinden.
  • çok akıllıca bir proje. googleın algoritması sayesinde haberler otomatik olarak gruplanıyor. başlıklara tıklandığında googleın otomatik seçtiği bir kaynaktan açılıyor. ancak şöyle birşey dikkatimi çekti, genelde başlıklardaki haberler zaman, yeni şafak, samanyolu haber gibi belli konumdaki sitelerden çıkıyor. ben mi çok çabuk kıllanır oldum yoksa sözü edilen internet siteleri googleın algoritmasını altetmenin bir yolunu mu buldular bilemiyorum. tamam bir sayfa içinde random olarak bu kaynaklar 2-3 başlık içerisinde olabilir. ama şu an bakıyorum tek bir sayfada bu kaynaklardan 8 tane var. google news kullanmayı bıraktıracak kadar rahatsız edici.
  • "ilgilenmiyorum" diye belirttiğiniz ve "bir daha x ile ilgili haber gösterilmeyecek" diye bildirim aldığınız halde inat ve ısrarla aynı haberi veya o kişiyle ilgili benzer haberleri karşınıza çıkararak çıldırtan uygulama. adını bile duymadığım bir takım ünlülerin özel hayatı ile ilgilenmiyorum, ama durup durup karşıma haberleri geliyor.

şimdi "tıkladın veya arattın da ondan" denecek, ama ben mesela hayley baldwin bieber diye birinin adını bile duymamıştım. nedense google her gün bu hatunun haberlerini karşıma çıkarıyor, "ilgilenmiyorum" diye işaretliyorum, beş dakika sonra hatun yine karşımda, yine işaretliyorum, ertesi sabah yeni bir haberle arz-ı endam ediyor.

sonunda uygulamayı kapatıp kurtulacağım...
  • android platformundaki tasarımı değişmiştir.
    -
    daha anlaşılabilir, daha kullanışlı ve gözü yormayan bir tasarım olduğunu şahsi kanaatimce söyleyebilirim.
  • önemli haber kaynaklarını google reader a ekleyerek de elde edilebilecek uygulama...
  • uzun zamandır kullandığım servistir lakin bugün bir s-400 haberine tıkladığımda sayfa açılmadı. kaynak siteye baktığımda fetö sitesi olan samanyolu olduğunu gördüm.

hala varmış bu siteler ve daha kötüsü google burdan haber çekiyor...
  • google'ın aynı isimde uygulaması da bulunmaktadır. istediğiniz haberleri filtreleyen gayet iyi bir program.
hesabın var mı? giriş yap