• google + ın en güzel özelliği. bildiğin video konferansın olması gerektiği gibisi.
  • "x is hanging out." görünce "takılıyor" yerine "asılıyor" okuması daha zevkli olan yunit.
    hatta "x,y,z asılıyorlar..."

(bkz: şakalaşıyorlar)
  • skypetan güzel
  • bıyık özelliği koymuşlar, bıyığı olmayıp bıyık bırakmak isteyenler için.*
  • ingilizce'de, sik gidilen lokanta, bar, kafe tarzi yer. isterseniz hang out yapilan yer de diyebilirsiniz.
  • google kendi icinde de video konferanslar icin bunu kullaniyor...
  • app destegi olmasi guzel. simdilik cok fazla app yok (bir kac oyun ve bir kac grup calismasi verimliligini artirmaya yonelik sey) ama ileride mutlaka gelisecektir...
  • 3 kişi skype'ta konferans yaptıktan hemen sonra test ettiğimiz ve daha kaliteli çalıştığına tanık olduğumuz google hizmeti. aynı internet hızları, aynı mikrofonlar, aynı kişiler, aynı saatte; ama skype sesi kesik kesik ve cızırtılı iletebilirken hangouts gayet akıcı çalışıyordu. videolar da hafif pikselli olmasına rağmen rahatız etmiyorlardı. konuşmaya başlayanın görüntüsünün büyütülmesi ise güzel bir detay.
  • hangout sırasında yazılanları gmail'deki chat history'e kaydetmiyor, eksik yönü bu. ayrıca bir kayıt tuttuyorsa da şu ana kadar bulamadım.
  • ben bunu yüzlerce kişinin katılabileceği bir şey sanıyordum. gerçekten o tip videolar vardı falan. bugün baktım da en fazla 9 kişi katılabilir yazıyor. bir kısıtlamaya gidilmiş galiba.
hesabın var mı? giriş yap