şükela:  tümü | bugün
  • google in cikarmis oldugu google home un kucuk kardesi. amerika'da 49 dolardan satisa sunulmustur. fonksiyonel olarak google home ile ayni ozellikleri icermektedir. google assistant ile entegre olup evinizdeki akilli ev sistemlerini yonetebilmektedir. bunlarin arasinda chromecast, hue gibi isik sistemleri, akilli termostat ve en onemlisi spotify bulunmaktadir. ses kalitesi super olmasa da "ok google" komutunu cok iyi bir sekilde algiliyor. en sevdigim ozellikleri ise sunlar:
    *spotify da premium hesabiniz varsa istediginiz sarki, sanatci, playlist ve turu tek komutunuzla stream edebiliyor.
    *gunluk hava durumu, yol durumu, haberler gibi bilgi akisini hizlica ogrenebiliyorsunuz.
    *sorulan sorulari hizli ve dogru sekilde cevapliyor.
    *chromecast ile televizyonu sesle yonetme opsiyonu.
    *saat, alarm kurma, ses arttirma veya azaltma fonksiyonlarini kolaylikla yonetebiliyorsunuz.
    maalesef su anda bazi servisleri turkiye'de kullanilamiyor. olur da turkiye'ye gelirse dusunmeden alabilirsiniz.
  • bugün dayanamayıp renk olsun diye bir tanesini aldığım google home'un minik versiyonu. öğrendiğime göre google home ile tek farkı speaker olarak daha az ses çıkışı alabilmeniz ki oda, stüdyo daire (benim kullandığım alan) vb. mekanlar için bence gayet yeterli. şimdilik yalnızca hava durumu, alarm ve spotify için kullanacağım gibi duruyor ama ilerleyen süreçte akıllı prizler, chromecast vb. ile devam edeceğimi sanıyorum.

+ ne söylediğinizi çok iyi anlıyor
    + küçük olmasına rağmen ses kalitesi gayet iyi
    + her geçen gün daha fazla gelişiyor.

- türkçe desteği henüz yok. yine de, yakın zamanda geleceğini hatta test aşamasında olduğunu düşünüyorum çünkü android telefonlarda türkçe google asistan desteği mevcut.
  • türkiyede kullanılıp kullanılamadığını merak ettiğim google şeysi.
  • kiz arkadasima bunun coral renginden alayim dedim. kasimdan beri bekliyorum stoklarda yok. simdi ben o kadar spesifasyonuna bakiyorum, hangi sistemlerle entegre edebilirim diye dusunuyorum vesaire; ama aldigim kisinin yorumu muhtemelen "aaa rengine bayildim"in otesine gecmeyecek. farkli bakis acilari, farkli oncelikler soz konusu.

adamlar benim ihtiyacim olan renk standartlarinda bir tane opsiyon koymuslar, onu da exclusive yapmislar. nasil bir aptalsiniz anlamiyorum ki. griyi siyahi nerd milletine sat eyvallah da, adam bunu teknolojiden anlamayan sevgilisine, ust jenerasyondaki ailesine falan almak istese vazgeciyor. en basitinden cocuguna alsan teknoloji ogrensin diye, gorsel olarak hitap etmediginden kaldirip atacak bir noktada.

sanirim vazgectim akilli ev sistemleri olayina inceden girmekten. alayim janjanli bir bluetooth speaker, bundan cok makbule gecer valla.