• bayadır var muhtemelen ama bilmeyenler için şöyle güzel bir özelliği var.

aldığınız notun altındaki hatırlatma kısmına lokasyon girerseniz, o lokasyon yakınına geldiğinizde sizi bilgilendiriyor.

mesela bir alışveriş listesi hazırladınız sonrası için ve lokasyon kısmına bir market girdiniz. markete yaklaştığınızda size alışveriş listenizi bildiriyor.

https://support.google.com/…orm=android&hl=en&oco=1
  • benim icin de guven eksikligi de buyuk problem.

iki gun sonra kapanmayacagini ne bileyim?
  • yeni guncelleme sonrasi iconu ak parti ampulu olmustur
  • evernote'tan daha sade ve kullanimi kolay olan arac. ama her google urunu gibi, bu da cingene cadirina benzeyen rengarenk arayuzu ile gozlerin amina koyuyor. google ise daha fazla hipster almasa iyi olacak. nerede apple'in insani rahatlatan tasarimlari, nerede google'in goz yoran sacmaliklari.

max zorin icin pesin edit: ios'te yoq qanqa.
  • artık notları başkaları ile paylaşıp editlebiliyorunuz.

yani bi market alışveriş listesi yapıyorunuz eşiniz yada anneniz aklına geldikçe evden yazıyor sizde eve giderken marketten alıyorsunuz.

teknoloji teknolojik gibi görünmediğinde daha güzel oluyor.
  • kendisine haksizlik yapilan supersonik google not alma uygulamasi.
    hatirlaticilari super, senkronizasyonu super, android uygulamasi efsane. evernote falan diyenler olmus. evernote'a ne zaman hizli erisip bakmam gereken kisa not alsam kosedeki bakkala arabayla gitmis gibi hissediyorum. kendisini cok seviyorum lakin bildigin overkill. o kadar cok minik not aliyorum ki evernote un o hantal ve batarya hog android uygulamasi deli ediyor beni. hic gerek yok.

ayrica todo listeleri efsane. ıstediginiz zaman o checkboxlari saklayip plain text nota donusebiliyor.

transcribe text ozelligi icin ayrica bi yer ayirmak istiyorum. kendisi baya iyi calisiyor. nadir kullaniyorum ama gecen gun kullandim. laps diye fotodaki yazilari text e cevirdi cok az hata yapti ki bilgisayar ekranini cekmistim, parlamisti falan. şişe üstündeki yazıları bile çeviriyor o yamuk yuzeye ragmen.

o kadar hizli ve insancil(bu oglen/aksam hatirlat vs) hatirlatici yaratilabiliyor ki ben bile erinmiyorum aklima bisi gelince atiyorum keepe hemen hatirlatiyor aksama.

evernote'u hardcore notlarim icin kullaniyorum. clipper gibisi yok. ayrica yenilenmis arayuzu cok temiz. android appini kesinlikle kurmuyorum*.
    asiri asiri liste olusturan tiplerdenseniz de keep+trello diyorum.

ayrica tasarim icin:
    (bkz: material design)
  • ulan benim için çok büyük icat bu. ufak tefek ne kadar notum varsa bunda. böylece anında telefonumda bilgisayarımda... yaptığım tüm güncellemeler anında her yerde.

geçen pc başında iban numaramı sms ile bir yere iletmem gerekti. cep şubeden ibanı kopyalamaya izin vermedi uygulama. 20 küsür haneyi elle yazıp hata yapmamak adına pc ile bankanın internet şubesinden kopyaladım iban numaramı. şimdi bunu nasıl aktarırım telefonuma? önce mail atıyormuş gibi telefondan mail hesabıma girip taslak olarak kaydettim ama telefonda taslaklarım görünmedi. sivri zekamı kullanarak kendi kendime mail attım o da olmadı * netice itibariyle google keep koştu yardımıma. diyeceksin ki bunca telaşe sadece iban numarası için miydi? günlük hayatta bu tarz bir ihtiyaçla defalarca kez karşılaşıyorum.

özetle kullanmakta olduğunuz pc den telefon ortamına aktarmanız gereken bir doküman olduğu zaman google keep e copy paste yapmak çok pratik.
  • notlarınızı çatır çatır okuyan ve bunları sizin karşınıza ilgiye dayalı reklam olarak sunan not alma programı. ilk kez bu kadar alenen notlarımın okunduğunu tespit ettim. dün ofiste bir misafirimiz "deliler kahvesi balat" ile ilgili bir konudan bahsetti. o anlatırken ben de unutmamak için google keep'e not almıştım. bugün youtube'ye girdiğimde peş peşe bu konuyla ilgili video önerisi karşıma çıktı. google'de aradığımız şeylerin reklamlarını görmeye alıştık tamam da, google keep biraz tuhaf kaçtı.
  • sanirim google'in arada karambole kapatmamak icin note to self tadinda adlandirdigi urun.
hesabın var mı? giriş yap