şükela:  tümü | bugün
  • google ın android telefonlarda kurulum yaparken 'google konumunuzu kullansın mı ?' diye sorduğu soruya evet dediyseniz anbean takip edildiğiniz google hizmeti*şurdan ulaşabilirsiniz.
  • takip amaçlı görünmese de bu amaçla kullanıma uygun bir google servisi. paranoyaksanız kapatın, şüpheciyseniz kapatın, güvenmiyorsanız kapatın, tedirginseniz kapatın, korkuyorsanız kapatın, hoşlanmadıysanız kapatın.
  • bugün fark ettiğim korkunç bir google hizmeti. yanlış ellerde çok acı sonuçlara mahal verebilir. kapatmak için şöyle bir yazı buldum.
  • hayatımın son 11 aydır nasıl da iki-üç nokta arasına sıkışıp kaldığını gösteren google servisi. tabii bir android telefonunuzun olması lazım.

şimdi bakıyorum son zamanlardan öyle rastgele bir gün seçiyorum, mouse'ın o dönen şeyini kaydırıyorum ve kaydırıyorum ve bakıyorum koocamaan bir dünya. bense minicik istanbulun minicik güney sahillerini dünya tutmuşum. bir oraya bir buraya savrulmuşum :(

şiir yazdım ya lan. neyse süper servis. biraz korkutucu ama:
  • android telefonların şarjını sömüren olay.. mutlaka kapatılmasını öneririm zira manyak gibi sürekli gps kullanıp telefonun uyku moduna girmesini de engeller şarjınızı emer.

böyle aptal olaylar işe yaramaz şeyler hala niye durur android de anlamak zor. default açık gelmesi ayrı bi fiyasko zaten.
  • iki kat da şarj yese kapatmayacağım hizmet. sapıkça bir keyif alıyorum seyahatlerimin log'lanmasından. seyahat dediğime evden işe, evden markete olanları dahil.
  • eğer bir haltlar karıştırılıyorsa sıkıntı yaratabilecek hizmettir
  • tüm her yerden konum tespitini kapattığınızda sapıtan hizmet. geçen hafta eskişehir odunpazarı'nda gösteriyordu google geçmiş etkinliğe göre bugün de trabzon ortahisar. ikisi ile de hiç alakam yok. trabzon için iftar vakitlerini çıkarıp duruyor garibim. buralarla ilgili arama falan da yapmadım nereden estiyse artık.
  • konum geçmişimi istediğim gibi kaydetmeyen servis. yolda nedense bağlantısı kopuyor ve gittiğim yerleri eksik kaydediyor.
  • eylül ayında 47. saatinizi araba geçirdiniz diye mail atan hede. beni benden iyi tanıyor amk.