şükela:  tümü | bugün soru sor
 • her kategori'de en gundemde ve en yeni haberleri ileten, haberlerin gerceklesme zamanini belirtecek kadar suratine guvenen, diger haber portallarin oldukca iyi bir harmanini yaparak ilgili alanlara yonlendiren ve su an itibari ile ana sayfasinda ataturk'un portresi gorulebilecek nitelikli haber portali.
 • irak savasini takip ederken genellikle kullandigim yer.
 • uc gun onceki bir olayi aradiginizda, benzer konulu bir haberi (ama 2 dakika once olmus bir olayin haberini) de sunan haber motoru.. takdire sayan, iflahi kesilmez bilgi tazeleyici
 • kisisellestirilebilen gorunumuyle ilgilendiginiz konular hakkindaki haberleri size gosteren faydali site..
 • arjantinden peruya kadar yirmiye yakın farklı ülkenin yerel haberlerine ulaşılabilmesine karşın türkiyenin yerel haberlerine ulaşılamayan google oyuncağı.
 • bu sitedeki arama fasilitesi harika. uzun zamanın öncenin haberlerini rahatça aratıyoruz. nerde var ba$ka yerde böylesi!

  bir de haberleri gruplama olayları süper. mesela çin'de tayfundan 250 ki$i mi öldü, bu arkada$lar bu olayla ilgili 681 adet haberi bir kategoride topluyorlar. $ıp $ıp okuyoruz. tabi büyük bir bölümü benzer ajanslardan aldığı için içerik aynı gibi ama az sayıda kaynak varsa süper oluyor bu.
  http://news.google.com/…story/0,2933,208223,00.html

  bir tek, peru bile varken, türkçe haber kaynakları olmaması $imdilik can sıkıcı $ey. daha doğrusu zaman'ın ingilizce bölümü falan var sadece..
 • ne zamandır kendilerinin hollanda versiyonunu kullanıyorum. gel gör ki verilen haberlerde bir numaralı kaynak nedense elsevier dergisi oluyor. elsevier ki zamanında pim fortuyn ve fortuyn gibi nicelerinin yazdığı, köşe yazılarının çoğunun provokatif olduğu, haber yorumlarının çoğu ırkçı cümleler içeren sağcı bir dergi. okumak istediğim bütün haberlerde ilk link’in elsevier’e verilmesi de beni gıcık ediyordu doğal olarak.

  elsevier listede üstlere çıkmak için bir kurnazlık mı yapıyor, yoksa google hollanda’da çalışan vatandaş bir elsevier fanatiği mi, bilemiyorum. fakat google’a elsevier’in nasıl bir dergi olduğunu anlatıp bu dergiyi bir numaralı kaynak olarak göstermelerinde özel bir sebep olup olmadığını sordum. 2 gün içinde özür cevapları geldi, ve elsevier artık ilk üç içinde bile link olarak gösterilmiyor (şimdilik). teşekkürler google.
 • an itibariyle zıçmış haber kaynağı.
 • yıllaar öncesine kadar haberlere bakabiliyorsunuz... abartıp 1890'lara falan gittiğinizde genelde newyork times arşivleri çıkıyor... ben en eski 1864 gördüm...