şükela:  tümü | bugün
 • google'ın nexus telefonların yerine geçecek stock android telefonları.
  4 ekim 2016'da duyurulacak ve 5.5" ekrana sahip olan versiyonu pixel xl olarak adlandırılacak.
 • nexus'un kardeşi olacak telefon. google piyasada pazar payı olan bir firmayı satın alsa daha iyi olacak sanırım.
 • nexus serisinin yeni adı diyebiliriz.

  google artık nexus efsanesini pixel ismi üzerinden devam ettirecek. resmi duyuru ve tanıtımı 4 ekim, heyecanla bekliyoruz.
 • tuşları ekranın altındaki boşluğa değilde ekrana koyarlarsa (bkz: sanal tuş) amlarına koyarım ben onların.
  edit; yapacağınız işin amına koyim.
 • turk telekom kullananların sevmeyeceği isim.

  (bkz: 144p)
 • http://www.androidauthority.com/…aught-wild-717225/

  sizen goruntuler piksel piksel kotu bir iphone cakmasi gibi duruyor. "made by google" imi$ (bkz: air quotes), sevsinler. (bkz: yav hee he). htc'yle bu kadar olur zaten... (bkz: htc one a9)

  ayrica, hormonlu buyuk karde$i icin, (bkz: google pixel xl).
 • tasarımı çakma diyenler için küçük bir bilgi: htc, one m7'den beri telefonun arka tarafında alüminyum kasayı üçe bölen anten çizgilerinin bulunduğu tasarımı kullanıyor. apple, buna benzer bir tasarımı iphone 6 ile bir yıl sonra kullanmıştı. ayrıca htc one a9, htc one m8'in bombeli kasasının inceltilmiş hali. kimin tasarım konusunda esinlendiğini görmek isteyenler için link gelsin:

  http://i.hizliresim.com/88xmvr.jpg

  edit: htc one m8 mart 2014'te çıkarken iphone 6, eylül 2014'te çıkmış.
 • makul bulmadığım proje. neden? google bu proje ile apple'ın kulvarına girmek istiyor.

  nexus serisinin özelliği uygun fiyat karşılığında amiral gemisi performansı vaadetmesi ve doğrudan stock android ile çalışarak gecikmesiz güncelleme almasıydı.

  misal ben nexus 5x kullanıyorum. geçen sene aldım. 329 pound'du. 6p ise 429 pound'du. ulaşılabilir rakamlar.

  şimdi ise pixel için 649 dolar'dan bahsediliyor. bu ise ingiltere'de 649 pound, avrupa'da ise 649 euro demek. pixel xl içinse buna 100'er dolar, pound, euro daha ekleyin siz."google phone" mantığına tamamen aykırı. zira doğrudan google tarafından yapılan bir telefonu almak isteyenler büyük çoğunlukla geek grubu olacaktır.

  ortalama tüketici için 2 telefon var: iphone ve samsung. çoğu android nedir onu bile bilmez, bırakın google'ı filan. stockmuş, hızlı güncellemeymiş insanların derdi değil. samsung alıyor adam. marka satın alıyor.

  apple'ın kulvarına girmek akıllı işi değil. high end ürün üretme fikrini pixel telefonları da üreten htc denedi ve deniyor. sonuç ortada. htc'nin inadı olmasa çoktan çıkmış olmaları gerekirdi akıllı telefon piyasasından.

  google'un ürettiği, stock android kullanan, hızlı güncelleme alacak olan bir telefon isteyen kullanıcılar için gövdenin metal olmasının filan bir önemi yok. kitle üretim konusunda google ile yarışamayacak olan oneplus bile 6gb ram ve sd 820'li telefonu 349 dolara satabiliyor. yani adamın birim başına maliyeti net şekilde google'dan düşük olacakken neredeyse yarısına yakın bir fiyata satabiliyor telefonu.

  şimdi google çıkıp 649 dolara (o da en düşüğü) pixel satacak. kim alacak? bence ilk başlarda bir heyecanla insanlar atlayacaktır. ama o kadar.

  bir de isim çok önemli. nexus'tan pixel'e geçmek bence mantıklı değil. zira küçüldüğünü hissettiriyor insana. herhangi bir isimden pixel'e geçmek bence çok makul değil.

  bekleyip görelim. ama nexus 5x'imle yapamadığım herhangi bir şeyi yaptıracağına inanamıyorum pixel telefonların. fiyatlarının 2 kat artması da bence bunu başarısız bir proje yapacaktır.