• daha google 1 i göremedim aq
  • pixel 2 almayi dusunurken; artik pixel 2 xl almayi dusunuyorum.

boyutlarina odaklanalim:

157.9 x 76.7 x 7.9 mm
    vs
    145.7 x 69.7 x 7.8 mm

saka maka su anki telefonuma bakiyorum ki 2013 te almistim boyutlari:
    139.7 x 71.3 x 9.1 mm seklinde, ekrani 5 inc ve full hd.

yani insan almisken, daha iyi bir ekran bekliyor 5 inclik telefondan. fakat asil olay, ayni boyutta ekran glemeisne ragmen 6 mm lik ekstra uzunlugun can sikmasi. e madem 6 mm daha uzun gelicek, hazir gelmisken; biraz daha buyuk ve genis olan xl i almak daha mantikli geliyor bana. arkadasimda normal xl var, denedim ve boyutlari su sekilde:
    154.7 x 75.7 x 8.5 mm

yani kesinlikle 0.5 inclik farka deger bu boyut.
  • sınıfta kalmış, ölü doğmuş bir telefon modeli.

1) kablosuz şarj desteği yok.
    2) hafıza kartı girişi yok.
    3) 3.5mm kulaklık girişi yok. (çok önemli değil ama geçen sene taşak geçmişlerdi.)
    4) a11 bionic'e karşı artık eskiyen snapdragon 835 işlemci.
    5) flagship ürünlerde standart haline gelen zoom lens yok.

telefonu sıkınca google asistant açılıyor. süper özellik amk.
  • geçen yılki pixel tanıtımında aklınca apple’a laf çakıp “kulaklık girişi var” diye tanıtım yapan bir firmanın kulaklık girişi olmayan yeni telefonu. sen çok yaşa google amca.
  • xl olani cok guzel gorunuyor bunun. ama iste lg yapmis. lg nin daha once nexus 4, g2, g3 unu araliklarla kullanmis biri olarak sikintili bir uretici oldugunu dusunuyorum. adamlar bazi modellerde temel bi ozelligi kronik arizali yapmayi basariyorlar. ya ekrani sararir(g2, g3), ya asiri isinir(hepsi), ya gps i dogru duzgun calismaz(g2). o yuzden lg nin yaptigi telefonu almadan once boyle alip kullanan deli gibi detayli inceleme yapan insanlari beklemek mantikli olabilir.

surda v30 u incelemisler mesela, lg nin klasik hatalarinin devam ettigine dair bir izlenim olustu bende.
  • 1 senedir pixel xl kullanıcısıyım, çok memnunum. ikincisi de güzel gözüküyor, alacaklara hayırlı olsun diyeyim.
    p.s: google photos gibi kullanışlı uygulamaların artması dileği ile.
  • reklamında nusret oynamış :)
    https://www.youtube.com/watch?v=4mqzrmujd2m
  • reklamdaki espri ve muzırlık konusunda samsung'la beraber apple'a iyice rakip olmaya başlamış olan google'ın yeni telefonu. reklam boyunca, "onu yapabiliyor mu? ya bunu? peki ya bunu?" diye sorulan her soruya, "yes, yes, yes! oh yeah! come on baby!" diye cevap vermektedir.
  • aşmış video stabilizasyonunu nasıl yaptığı şurada anlatılmış: https://research.googleblog.com/…on-on-pixel-2.html
hesabın var mı? giriş yap