şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: https://quickdraw.withgoogle.com/)
    size söylediği nesneleri çiziyorsunuz, o da tahmin etmeye çalışıyor.
  • çizimi iyi olan insanların ilgi göstermesi gereken proje. güzelim yapay zeka benim yüzümden flamingoyu çalı çırpı diye biliyor artık.
  • çok saçma uygulama. zaten çizeceğim nesneyi kendi söylüyor, tahmin etmesine ne gerek var ki?
  • yapay zekayı çizimler, şekiller ve desenler konusunda iyileştirme işini insanlara oyun oynatarak yaptıran güzel proje.

işin kendisi güzel. ama yapılış şekli gerçekten takdire şayan.
  • 5. basamakta "draw great wall of china" (çin seddini çiz) diyen uygulama. onu nasıl çizecez lan?
  • ahaha adamlar text-image recognition'u bir baska boyuta tasimislar.

oncelerinde her seyi kliklerken "ı'm not a robot" diyip fotograf seciyordunuz, simdi resim ciziyorsunuz.

ne kadar resim cizilirse google'un yapay zekasi o kadar gelisicek demektir. zira hepimizin cizdigi rollerbladeler birbirinden farkli olsa da benzer sekilleri (pattern'lari) yedirecekler motora, boylece resim cizmemize gerek kalmicak.

klas olmus ama sevdim arayuzu, aferin google.
  • draw a roller coaster in 20 seconds diyerek beni yarmıştır, üstüne draw drums diyip şahsımı pes ettirmiştir.

edit: draw a mermaid demiştir yuh
  • çok güldüm lan :d süper olmuş
  • yine google'ın insanlar oyun oynuyorum sanırken ucuz insan gücünden yararlandığı über yapay zeka uygulaması. çizin, çizin durmayın. sonra neden yapay zeka dünya'yı ele geçirdi diye gelip bana ağlamayın.*
  • şu resmin bir gergedan olduğunu anlamıştır.

ama bu resmin ahtapot olduğunu anlayamadı.

telefondan çizmesi zor hemen öyle vurmayın lütfen. canım sıkıldıkça eğitirim ben bunu.

yapay zeka akıllı olmayı öğrenene kadar korkmaya gerek yok. çizimleri tanıyan bu yapay zeka sadece sizin çizimleinizi tahmin etmekten ötesini yapamaz. sokakta sizi görse tanır ama o kadar. bu kekonun dünyaya katkısı yok ve çok işsiz. öldürsem insanlığa katkı yaparım diye düşünemez, henüz.

o yüzden şimdilik eğlenmeye bakın derim.