şükela:  tümü | bugün
  • skynet'e bilgisayar görmesi öğrettiğimiz google'ın yeni uygulaması.

(bkz: skynet gelecek dertler bitecek)
  • (bkz: https://quickdraw.withgoogle.com/)
    size söylediği nesneleri çiziyorsunuz, o da tahmin etmeye çalışıyor.
  • çizimi iyi olan insanların ilgi göstermesi gereken proje. güzelim yapay zeka benim yüzümden flamingoyu çalı çırpı diye biliyor artık.
  • çok saçma uygulama. zaten çizeceğim nesneyi kendi söylüyor, tahmin etmesine ne gerek var ki?
  • yapay zekayı çizimler, şekiller ve desenler konusunda iyileştirme işini insanlara oyun oynatarak yaptıran güzel proje.

işin kendisi güzel. ama yapılış şekli gerçekten takdire şayan.
  • 5. basamakta "draw great wall of china" (çin seddini çiz) diyen uygulama. onu nasıl çizecez lan?
  • ahaha adamlar text-image recognition'u bir baska boyuta tasimislar.

oncelerinde her seyi kliklerken "ı'm not a robot" diyip fotograf seciyordunuz, simdi resim ciziyorsunuz.

ne kadar resim cizilirse google'un yapay zekasi o kadar gelisicek demektir. zira hepimizin cizdigi rollerbladeler birbirinden farkli olsa da benzer sekilleri (pattern'lari) yedirecekler motora, boylece resim cizmemize gerek kalmicak.

klas olmus ama sevdim arayuzu, aferin google.
  • draw a roller coaster in 20 seconds diyerek beni yarmıştır, üstüne draw drums diyip şahsımı pes ettirmiştir.

edit: draw a mermaid demiştir yuh
  • çok güldüm lan :d süper olmuş
  • yine google'ın insanlar oyun oynuyorum sanırken ucuz insan gücünden yararlandığı über yapay zeka uygulaması. çizin, çizin durmayın. sonra neden yapay zeka dünya'yı ele geçirdi diye gelip bana ağlamayın.*