şükela:  tümü | bugün
  • her türlü saldırgan, fanatik tavırlarla farkındalık yaratmak için didineni gördüm ama böylesini ilk defa görüyorum. öncellikle google street view'a biz de görüntü ekleyebiliyor muyuz onu anlamadım. neyse konu şu google street view'da bazı ülkelerin billboardlarında o ülkenin siyasi isimleri hakkında sağlam bir söylem hatta yer yer aşağılayıcı tabirler görülüyor.

bunları, kendilerine sınır tanımayan gazeteciler diyen isveçli bir grup yapmış. tayyip erdoğan hakkında yaptıkları billboard photoshop'unda kendisi için "megalomaniac" tabiri kullanılıyor. google'ın politikalarını yıktı mıktı beni ilgilendirmez ama her önüne gelen istediği görüntüyü koyabiliyorsa google o politikaları gözden geçirsin derim.
  • mümkün olmayan eylem.
    street view'den aldığın ss görüntüleri üstüne photoshop ile istediğini yaz, paylaş.
    istediğin kişiye saldır.
  • (bkz: clickbait)
  • bahsi geçen yerin google streetview değil de google maps olduğunu düşündüren eylem. sonuçta istediğiniz yerin fotoğrafını çekip yüklemeniz mümkün. 360 derecelik fotoğraf üzerinde oynama yapılıp yüklenmiş olabilir.