şükela:  tümü | bugün
  • gitmediğiniz ülkeler hakkında fikir sahibi olmanızı sağlar. elbette çok yüzeysel bir bilgi edinirsiniz ama caddeleri sokakları nasıl, hava genelde nasıl, insanları nasıl giyinir, nasıl arabalar vardır, bunları görürsünüz. zevklidir.

özellikle yılladır gitmediğiniz bir ülkeyi geziyorsanız yıllar içinde nelerin değişmediğini falan görebilirsiniz. hatta tanıdığınız bir dükkana bakıp sahibi dostunuzun yüzü mozaiklenmiş fotoğrafını görüp duygulanabilirsiniz.
  • bu sıralar en sevdiğim hobi.boş vaktimin büyük çoğunluğunu araştırma yaparak harcıyorum.gerçeğini yapmadan önce çok güzel fikir ediliniliyor.bir kaç örnek paylaşayım;

tayland'da muhteşem bir ev

şikago sokakları

şikagoda güzel bir ev.

miamigta vice cityden ezbere bildiğimiz yer.

afrika

çin denizi

amerikan samoası(böyle bir yer varmış.)

hint okyanusu

evin içine kadar girebiliyorsunuz.
  • canım sıkıldıkça açıyorum sokak görüntüsü dolaşıyorum kapı kapı,
  • google earth sitesinde google mapsten farklı olarak zar atma seçeneği var. rasgele bir konum seçiyor.
  • dolar ile euro bu fiyatta iken schengen abd vizesi zor çıkarken anca google street ile gezeriz. onu da kapatmazlarsa tabi.
  • parmak kondisyonunuz yerindeyse trekking de yapılabilir. geçen parmaklarıma kara sular indi ama değdi.

huayna picchu
  • ben ara ara önce türkiye turuyla başlıyorum bu gezintime. sokaklar arasında çılgınca koşuşturuyorum. yüzleri buğulu insanları, tanıdık mahallerde tanımaya çalışıyorum. sonra yavaş yavaş dünya’ya açılıyorum. kah avrupa, kah amerika, kah afrika.
    bu hafta kısmetse brezilya’ya gitmeyi planlıyorum. bu arada an itibariyle;

1 $ = 5.26 tl
    1 £ = 5.95 tl.

oldu o zaman.
  • halkekmag ¦
  • geoguessr ile yarışma formatında yapılabilecek aktivitedir.