şükela:  tümü | bugün
  • google'ın 'travel assistant' olarak tanımladığı ve şu anda erken dönem beta testini yaptığı mobil uygulaması.

(öncelikle mail olmak üzere) google hesaplarınızdaki bilgileri değerlendirerek gittiğiniz ve gideceğiniz seyahatler için şehir rehberi, rezervasyonlarınız, biletleriniz, tavsiyeler, börtü böcek herşeyi tek bir yerde veriyor. kendiniz de lokasyon ekleyebiliyorsunuz.

son 3-4 sene içindeki tüm yolculuklarımı önüme getirdiğinden bir miktar tırstım evet.
    ama arabirim vs. gayet kullanışlı görünüyor.

her seyahat (lokasyon) için konu başlıkları :
    - reservations
    - things to do (in denver when you're dead)
    - saved places
    - food & drink
    - night life
    - need to know
    - getting around
    * ve bunların alt konuları..
    * ve bu bilgilerin tamamını offline download edebilme.
    (sözlükte markdown kabiliyeti olsa ne güzel olurmuş)

screenshot

...

"google'ın trip atma aplikasyonu" esprisini yapacak şanslı yazarımızı da bekliyoruz
  • davetiye filan istemiyor, öyle lönk diye indirebiliyorsunuz store'dan.
  • google now ile trip advisor'in birlestirilmis hali. hali hazirda google now sizin gmail inbox'inizdaki emaillerinizi didik didik inceleyip, aha haftaya senin kenya'ya ucagin varmis olm lan diye size hatirlatmiyor mu? he bunun uzerine bir de, madem kenya'ya gidiyorsun birader, gitmisken masai mara'ya ugra bir de zanzibar'a gidip karnivor'dan timsah ta$$agi, zurafa kulagi, bilimum hayvan organi tuket diye de oneride bulunuyor. zaman'inda google zagat'i satin almisti, heralde oradaki reviewlerden besleniyor.

google trip hakkinda evliya celebi soyle diyor: gittigin yerde night life arama, erken uyu erken uyan diye tavsiyede bulunursa yirim ben onu velakin $imdilik olanla idare ediyor olmayani soylemiyor.
  • seyahat etmeyi sevenler için google'ın geliştirdiği, seyahatlerini kolayca kişiselleştirip organize edebilidiğin uygulama.

tanıtım videosu;
    http://youtu.be/ign2gmveflw
  • google maps'ten konum işaretleme eziyetini bitiren uygulama. planını kolayca yapıver, mis...
  • pek hoşuma gitmiş uygulama, umarım google'nin diğer uygulamalarına benzemez sonu da dolu dolu kullanılır içerik dolar.

inbox'umdaki uçak/otel vs maillerimden gittiğim gezileri mail içerisinde grupluyor isimlendiriyordu. ancak burda bu gezilerimle karşılamış olmak şaşırttı ilk başta. (bilgilerin gizliliği vs bilgileri vermenin akabinde gelen güzide hizmet ikileminden ikincisi ağır basıyor, basamasa bile tek makul seçenek çoğu zaman.)

endişem google places'de yeterli içerik var mıdır? google forsquare'yi neden satın almaz? benzer işi foursquare neden yapmadı hala? kanzuk bu kadar güzel dürüm yapmayı nerden öğrendi? mesainin bitmesine son 10 dakika...
  • google now'ın halihazırda yaptığından artılarını göremedim gibi. sadece offline olması çok iyi olmuş bak buradan verdim şukusunu..
  • indirdim. henüz bir tatilde deneme fırsatı bulamadım. ama gayet kullanışlı gibi duruyor. arama ihtimalim olan herşeyi bir el altında olması, tek uygulamadan ulaşabilmek gayet mantıklı. bir de tatil bütçemizi hesaplayabileceğimiz bir kısım olsa dadından yinmez.
  • yapılacak şeyler kısmı henüz trip advisor'a göre çok zayıf olan uygulama.