şükela:  tümü | bugün soru sor
  • cok net soyluyorum sikerler. bi dunya alternatif arama yontemi var. en basiti ahan da bu chrome eklentisi cok sik kullanmamakla beraber tek yaptigim filmi imdb den aratip bu eklentinin iconuna tiklamak. ayni seyleri oyun icin de yaptigini iddia edioyo ama ben kullanmadim.
  • yerli arama motorumuz indiriyooo.com için bulunmaz sektörel bir fırsat
  • sadece torrent aramaya yönelik şöyle siteler varken google üzerinden torrent aramak saçma zaten. oyunlar için skidrowreloaded, filmler için popcorn time varken çok da büyük bir darbe olacağını sanmıyorum.
  • google'dan torrent bulan mı varmış diye uzun uzun düşünmeme vesile olan haber.
  • opera vb browser'ların ekmeğine bal sürer.

(ayrıca bkz: mahsun ibo izzet alişan özcan)

ben yapayım da akıllarda kalmasın.
  • doğrusu; (bkz: google, yahoo ve bing'in torrent içeriklerini yasaklaması)
    olacak iken karakter sınırına takılan durum.
    1 haziran 2017 tarihinden itibaren bu 3 dev arama motoru torrent indexlerini kaldıracak ve yenilerini kabul etmeyeceklerini açıkladılar.
    torrent'e büyük darbe geliyor.
    kaynak
  • bugüne kadar yapılmamasının sebebi hiçbir işe yaramayacak olmasıdır.

yapılmaya başlanacaksa birilerinin gönlünü hoş tutmak içindir. her kim arama motorları üzerinde bu baskıyı kurduysa katıksız geri zekalıdır.

şimdi bunlar büyük şirketler falan, zeki insanlar tarafından yönetiliyor olmaları lazım.

ama dünya böyle bir yer işte.

torrentlerin google'dan arandığını sanan geri zekalılar bilyon dolarlık şirketleri yönetiyorlar.

edit: torrente falan uzak olan olur, anlamayan olur diye ekliyim:

eğer siz bir içeriğin torrent linkine ulaşmak istiyorsanız torrent sitelerine giriyor ve onların arama motorlarını kullanıyorsunuz. (bkz: zamunda) (bkz: torrentz2.eu)

bu durumda bu 3 arama motoruyla hiçbir işiniz yok.

ha ne olur? yeni torrent siteleri bu arama motorlarında sansürlenebilir. eskileri yetmezse yenilerine ulaşamayabiliriz.

bu sefer ne olur? best torrent websites vs diye birileri sitelerinde paylaşır ağacın dalları gibi yayılır her türlü erişim sağlarız.

torrent sitelerinin database'lerine dokunmadıkları sürece buna karşı savaşamazlar çünkü torrent kullanan insanlar az buçuk internet kullanmayı bilen insanlar.

yok diyelim ki bilmiyorlar bilen bir arkadaşlarından öğrenirler. kimse annesinin karnında öğrenmedi.

yani hiçbir şey değişmez. torrent kullanan kitlenin %0.001'ini bile durduramazlar bu şekilde.
  • (bkz: zooqle.com)

burada bulamadığınız torrent olursa eğer, bırak google'ı, hiç bir yerde bulamazsınız. geçin bunları, torrenti en-gel-le-ye-mez-si-niz.
  • ya ben anlamiyorum harbiden. ya anasinin ami kadar busbuyuk, yarrak kadar koskoca sirketler toplanip bi karar aliyor; bi tane eli sikinde sozluk yazari cikip; lan bu adamlar gerizekali ya, bunlari yonetenler boyle iste falan diye atip tutuyor. ya bu nasil bi ozguven, nasil bi yerinde durabilite*. lan yetersiz ulvi, sen torrent arama diye mi her sey yani? adamlar kendi gotlerini kurtarmanin pesinde olamaz mi? bi dunya telif hakki var, mahkemesi var, iceriklerin kaldirilmasiyla ilgili is yuku var, kili var, tuyu var. sen bu isin neresindesin bi bak ya. ha isin bi de o boyutu var. ne kadar aptalca oldugunu dusunden de, bu karari alan adamlar internet uzerindeki cogu servisi elinde bulunduruyor. internetin diregi yani bu adamlar. diyorum ya yarrak kadar sirketler bunlar. aldiklari kararlarin, yaptiklari islerin muhakkak ki etkileri olur. ha sen etkilenmezsin, ogeday etkilenir. illa ki etkiler yani. yarrak diyorum. koskoca diyorum...
  • "ehehe bis gugıldan aratmıyos ki, bunnar mal volla" diyerek kuşatmanın ne olduğunu sanırım bilmeyen sözlük yazarlarımızı gösteren haber.

şöyle ki; kuşatmalarda önce bölgenin işlek yerleri, ana yollarına ve caddelerine giden yerleri, en çok kullanılan yerleri ve nüfusun yoğunlukta olduğu yerlerin giriş çıkışları ablukaya alınır. amaç, kitleyi toplu tutmaktır kuşatmalarda.

bu tür durumlarda ne yapacağını bilenler bölgenin saydığım yerlerinden kurtulurlar, zira zaten gündelik yaşamda da oraları kullanmıyorlardır.
    ama ne yazıktır ki, yanılıyorlar.
    büyük nüfusu engelleyip korkuttuktan sonra ara mahallelerde saklananları avlamak kolaylaşır. çünkü gidebilecekleri yerler bellidir.
    gugıl'dan sizler arama yapmıyor olabilirsiniz, ama verilere göre gugıl ana sayfasına gitmek için adres çubuğuna "google" yazan milyonlarca kişi var sırf türkiye'de. sandığınız kadar geri zekalı değil bu yasakları koyanlar yani.

bu yasak sadece ilk aşama, geneli engelleyip, işini bilenleri ortaya çıkarmak veya bertaraf etmek için kullanılan bir hamle belki de.
    asıl erişim kesildikten sonra, diğer torrent siteleri ve özellikle skidrow gibi mübarek insanlar ne kadar dayanabilir sanıyorsunuz?
    çalışanları arasına diip kavır kamuflajında süzülmüş en az bir istihbarat servisi ajanı olduğunu düşündüğüm, ardına sığındığımız vpn şirketleri koca hükümetlere karşı bizleri ne kadar savunur ki?

kıssadan hisse, stok yapmaya başlasanız iyi edersiniz.
    zira geçen sene yaptığım divxplanet kehaneti tuttu. bu da tutacak gibi.