şükela:  tümü | bugün
  • google görsellere emekli yazdığınızda çıkan görseller ile retired (emeklinin ingilizcesi) yazdığınızda çıkan görsellerin karşılaştırması...

emekli

retired

retired yazıldığında çıkan görsellere bakınca insanın emekli olası gelirken, emekli yazıldığında çıkan sonuçlara bakınca maaş kuyruklarındaki mutsuz yaşlılar ve sürekli para görselleri ile mücadele içinde bir emeklilik gözde canlanmakta. çalışırken çile, emekliyken çile. toplumumuza küçük bir ayna.

bir not ekleyeceğim: bu başlığı açıp spora gittim. geldiğimde gördüm ki çok beğenilmiş, bir yandan da bazıları çok kızmış. tespit çalıntıymış. hatta bazıları iyice uçarak bana ağır küfür bile etmiş. onları zaten engelledim ama şunu belirteyim, geçmiş entrilerime bakarsanız doldurduğum uktelere bile ukte sahibinin nikini yazdığımı görürsünüz. sinema, müzik, siyaset vs. yazdığım tüm konularda kaynak belirtirim. buna da özellikle dikkat ederim. hatta kaynak vermeden yazanlara da kızarım. bugün sosyal medyada twitter'ı dahi olmayan bir arkadaşım whatsapp'tan, "google da görsellere önce emekli yazıp sonra da retired yazıp aratmayı denedin mi hiç" diye yazdı. ben çıkan ilgi çekici sonucu görünce bunu ekşiye yazmak istedim. evet, daha önce hiçbir yerde görmedim ya da duymadım. şimdi arkadaşıma da sordum 'sen bunu bir yerde mi okudun?' diye. o da bir yerde görmüştüm ama hiç hatırlamıyorum dedi. diğer "eski bir tespit zaten bu" diyenlere de baktığımda, onlar da kaynak belirtmemiş zaten. böyle olunca bu kaynak anonim oluyor arkadaşlar. ilk x yerde y kişisi yaptıysa yazın verelim onu kaynak olarak. ama o değil derdiniz bence zaten. ben sadece bana ilginç gelen ve herkese de ilginç geleceğini düşündüğüm bu konuyu buraya almak istedim. gördüğüm kadarıyla daha önce görmemiş olanlar da var. faydalı olduğunu düşünüyorum. bu kadar.
  • retired ı geçtim, retarded yazınca çıkan görseller bile, bizim emekli görselleri yanında daha iç açıcı.
  • bana şöyle uzuuun bir of çektiren tespit.
  • emekli olunca emmi, retired olunca mr. smith saylaniyourz.
  • google'daki emekli görsellerinin acınası halde çıkmasına neden olan zatı, google'a dünya lideri yazınca görebileceğiniz versustur.
  • (bkz: yeni türkiye)
  • on numara tespit acınası karşılaştırma. harcaniyoruz resmen.
  • günün en iyi tesbiti.
  • tespit gibi tespit.

bak kızım benim yaşım 70 sen hatırlamazsın eskiden gaz kuyrukları vardı diye cümleye başlayan amcalar da şunu bi anlasa..