şükela:  tümü | bugün soru sor
 • rekabet kurulu, google a karşı soruşturma açtı. google'ın üç şirketi soruşturulacak. soruşturma nedenleri pazarlama ve türkiye'deki donanım üretcileri arasında rekabeti bozucu anlaşmalar yapması.

  http://www.dunya.com/…sturma-baslatti-haberi-352552
 • türkiye'nin "eeey google" deyip 5 ileri adım attıktan sonra 15 geri adım atmasıyla sonuçlanacak hadisedir.
 • youtube ve adsense politikalarında türkiyeye karşı ciddi bir sömürge olduğu yıllardır biliniyor. keşke google'ın sözleşmesinde belirtiği maddeler gerçekten uygulanıyor mu bir incelense. avrupa vatandaşına böyle yapamıyorlar çünkü oradaki mahkemeler o firma bu firma demeden cezayı yapıştırır.
 • https://www.ntv.com.tr/…urma,qeqf7u-m9k-yeir1z-h7gq

  amerika ile olan sürtüşmelerde uygulanıyor heralde. geçen sene de düşünülmüş baksanıza.

  türkiye genel internet kullanımında ilk 10'da denebilir. sonuna kadar gidilse eyvallah. almanya gibi. ama biz ne yapıyoruz? sayfasını kısıtlıyoruz.

  soruşturmacı ol yasakçı değil.
 • 3 ağustos 2018 tarihinde rekabet kurulunca, google reklamcılık ve pazarlama ltd. şti, google ınternational llc, google llc ve google ıreland limited hakkında soruşturma açılmasına karar verilen durumdur.

  rekabet kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, google'ın genel arama pazarındaki hakim durumunu kötüye kullanarak çevrimiçi alışveriş hizmetleri pazarındaki rakiplerinin faaliyetlerini zorlaştırdığı iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen ön araştırma rekabet kurulunca karara bağlanmış, bu kapsamda, google reklamcılık ve pazarlama ltd. şti, google ınternational llc, google llc ve google ıreland limited hakkında soruşturma açılması kararlaştırılmış.