şükela:  tümü | bugün
  • google'ın insanı asosyalleştirdiğine inanıyorum çünkü birine bişey sorduğunda çoğu zaman sadece cevabı almıyorsun; aynı zamanda başka şeyler de öğreniyorsun, iletişim ve ilişki kuruyorsun.

google'da vardır aç bak,
    google amcaya sor,
    google'la...
    terimleri bana fazlasıyla itici geliyor.

he tabi işin b*kunu çıkarmamak lazım. bazı konular var google illa gerekli ama herşey de google'a endekslenmemeli.
  • insanlar kendileri gerekli olduğunda direkt kendilerini bir şey sandıkları için ölene kadar google'dan beslenebilirim. bizim insanımızda var bu, diğerlerini bilmiyorum.

bir şey soruyorum birine, bir havalar ki aşırı itici. sanırsın evrenin sırrını çözmüş, sanırsın hawking falan.

özetle insan iğrenç bir yaratık ya. bak yine iğrendim.

he birde ekşi'de fark ettim bunu. ben birine bir şey anlatınca aşırı saygılı davranıyor, o anlatınca tavır değiştirmeler, önemsiz anlatmalar falan oluyor. yine iğrendim yaaa
  • küçükken sorduğum yazıhane yerine beni 3 film birden oynatan sinema'ya yönlendiren yavşaklardan sonra google gözümde hep daha samimi gelmiştir. adamlara ayıp olmasın diye 3 filmi de izlemiştim. şaka tabi üçünü de izlemedim. ilk filmden sonra kimse kalmıyor. *
  • insanlara soru sormak artik aklima bile gelmiyor. herseyi google'da arıyorum. elim artik nasıl alistiysa. şu bir bilene danışmak eyleminde "bir bilen" benim icin artık hep google.
    hatta insanlarin google'a bakmadan gelip bana sormasini kabalik olarak algilayacak noktaya geldim. yav kardeşim önünde laptop açık beni ne meşgul ediyorsun aç bak diyemiyorum. sordugu soruyu google'da ben arıyorum avabsbd
  • google . forever
    yandex.
    bing.

yandex ve bing kullanılmıyor. arada giriyorum küsmesinler diye.
  • (bkz: allah kimseye muhtaç etmesin)
    bizim ülkemizden çıkmış bir sözdür.
  • soru sormanın bilgiyi edinmenin yanında birileriyle konuşmak, ilişki kurmak anlamına da geldiğini belirtmek istediğim durum. bu her zaman çok kolay olmuyor.
    geri kalan her şey için "master google"