şükela:  tümü | bugün
  • cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, askerlik kanun teklifinde yer alan dövizli askerlik miktarı olan 5 bin euro’nun yüksek olduğu eleştirilerine "almanya’da asgari ücret 1.587 euro… dövizli askerlik bedeli yüksek değil" cevabını verdi. akp milletvekili mustafa yeneroğlu ise, "almanya’da asgari ücret yok. bu rakamı nereden aldınız efendim" dedi. erdoğan, grup başkanı naci bostancı’ya dönerek, “naci hoca bu rakamı nereden buldunuz ?” deyince, bostancı da “google’dan bulduk” cevabını verdi. almanya'da asgari ücretin saati 9.19 euro. ülkede 1.1 milyon asgari ücretli çalışıyor.
    bizimkiler de harıl harıl çalışıyor, google sağolsun.
    edit ; haber linki eklendi
    haber
    sanırsın dönem ödevi hazırlıyor.
    bu insanlar ülkeyi yönetiyor.
  • önemli konularda "enişte"nin daha sağlam bir kaynak olduğunu gösteren hadise.

şahsen ben "gerçek" bir veri arayınca (bkz: cia world factbook) a danışıyorum. biz dahil ülkelerin bir çoğunu resmi rakamlarından daha eğip bükmeden koyuyor ortaya

edit: o değil de sayın cumhurbaşkanı geçenlerde yeni mezun adamın bilmemnekadar maaş aldığını sandığı bir durum vardı. aradım bulamadım. bulan varsa yeşillendirmesini bekliyorum. editleyeceğim. o veriyi kime sorduydu acaba?
  • ukala arkadaşlarımızla, “vikipedia ağzıyla konuşma” diye dalga geçerdik, geldiğimiz hale bak. bence google, hiç bir zaman güvenilir bilgi kaynağı olmamıştır.

atatürk’ün doğum yerinin muş olarak bildirildiği bir arama motoru neticede.
  • şaka gibi bir ülke olduğumuzun bir kanıta daha ihtiyacı yoktu ama neyse her şeyin doğrusunu nasılsa siz bilirsiniz
  • belki wikipedia'yi kaptmasaydiniz daha tutarli sonuclar bulabilirdiniz..
  • araştırma ve geliştirmeyi google'dan yapar.
    haberleri twitter'dan tweet atarak haber verir.
    15 temmuz darbe girişimi gecesi iphone ile canlı bağlantı kurar.
    sonra gelip abd'yi eleştirir.
    utanıyorum resmen.