• bilinçli hastaya kurban olayım ben. google'da bir şeylere bakabiliyorsa en azından konuşup anlaşabiliyorsun. ah neler var neler, teşhisi koymak bir dakika bazen, ama anlatması çok uzun süren cahil hastalarım oldu, en azından şıp diye anlayanı bulunca şükrediyorum.
  • basit bir üst solunum yolu enfeksiyonundan sonra kanser olduğunu idda ederek poliklinikte yaygara çıkartan hasta grubudur. tv değilsiniz modeliniz yok , hepiniz farklısınız. araba değilsiniz trigger kayışınız değişince normale dönmeyeceksiniz. hepiniz farklısınız. google amcaya bir de şunu sorun ' hastalık yoktur , hasta vardır '. siz klavye delikanlıları ve ekşi sözlüğün doktor nefretiyle körüklenmiş kendini bilgili zanneden yarım entelleri umarım yapay zeka sizin gerzek şikayetlerinizi dinleyip bir çözüme kavuşturacak kadar gelişir.
    biri de yazmış avrupada böyle mi diye ? ya avrupada döşüm ağrıyor, koltuk altlarım gidişiyor ,midem böğrüyor diye abidik gubidik şikayetlere sizin burda beğenmediğiniz aile hekimleri bakıyor. boğaz ağrısına kanser diye heyheylenip 3. basamak üniversite hastanesinin 'acilini' ayağa kaldıran hasta tipisiniz lan siz. internetten kendine tanı koyup böbrek yetmezliğine giren gördü bu gözler. bitmedi şu her boktan anlamanız. zorlamayın amk istediğiniz kadar abansanız da asla anlayamayacağınız bir bilim dalı.
  • üzülüyorum bu doktorlara bu durum için. bazen doktora tedavi olmaya gidiyorum, hastalıkla ilgili bir şey söylemememe rağmen "siz de araştırmışsınızdır, bunun sebebi şu şu olabilir, x ilacını yazalım mı?" diyorlar. özgüven kalmadı adamlarda.

halbuki biz sadece azıcık bilinçlenmek için araştırıyoruz, elbette kendimizi size emanet ediyoruz ve siz ne derseniz onu uygularız, rahat olun. ayrıca google deyip küçümsemeyin, sonuçta oraya da sizden birileri yazıyor.
  • hemoroide kolorektal ca teşhisi koymuştur. her zaman demişimdir. tıp okumuş adamın dahi zilyon tane tetkik ve tahlille anca koyabildiği teşhisi googledan koymak neyin kafası amk?
  • arabasinda sikinti olunca tamirciye goturmeden once google'a bakan lalelerin begenmedigi hastadir.

dunyadaki hicbir doktorun yanlis tani koymadigi gun ben de elestirecegim kendisini.
  • elin doktoru hastalıklara çare bulur, türk doktoru muayenehanesine gelen eğitimsiz hastayı aşağılayarak tatmin olur.

atatürkün yanıldığı tek konu türk doktorları olabilir.
  • en geç 10 sene içinde yerine yapay zekanın geçeceği doktoru germektedir. bence ufaktan bu programlama nasıl yapay zeka nedir diye araştırmaya başlayın.
  • bu sayede abim testis kanserinden ölmekten kurtuldu. oysa ki doktor buz koy geçer demişti!! neyseki biz google'dan araştırdığımız kadarıyla ona inanmayıp başka doktora gittik ve abimin kanser olduğunu öğrendik.

yani doktor ve ünvan seviciler burada hiç artistik yapmasın.. kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığını düşünüyorsanız bol bol araştırın, sorgulayın..

her doktor gregory house değil emin olun..
  • yapılması gerekeni yapmış olan hastadır. istisnalar hariç doktorlara bile güvenilmemesi gerekir ki kbu hayatta kimseye güvenilmemeli. babam yıllardır doktor doktor gezdi geçmeyen ağız içi aftları için. alerji testleri, zilyon tane ilaç tedavisi hiçbiri sonuç vermedi. internetten araştırdığımda da behçet hastalığı belirtisi olarak çıkıyor google'da. doktorlara acaba olabilir mi diye sorduğumda azar yiyorum "internetten okuyup burada ahkam kesiyorsunuz" tarzı şeyler söyleniyor cevap olarak sürekli. en sonunda bir doktoru ikna ettim, behçete yönelik birtakım tetkikler yapıldı genetik de dahil olmak üzere ve sonuç pozitif çıktı. adam yıllardır behçet hastasıymış ve ben bunu google yardımıyla bu o. çocuklarına rica minnet tetkik yaptırarak teşhis ettirdim.
    yıllardır bize vakit kaybettiren o doktorları ne yapmalı şimdi? şiddet görünce de duyar kasıyorlar. şükürler olsun biz canımızla bedel ödemedik ama ödeyebilirdik de. kimse canını yolda bulmadı, bilmiyorsan bilmiyorum diyeceksin, ya da hastaya bir kulak vereceksin, dinleyeceksin, "acaba?" diyeceksin. egonu 1-2 dakikalığına cebine koyacaksın. çok zor olmasa gerek, neyse sinirlendim yine..
  • (bkz: siberkondri)
    (bkz: cyberchondria)

internetten öncesi için
    (bkz: hipokondri)
hesabın var mı? giriş yap