• olasıdır attım fava bekliyorum
  • 1,1 milyar dolar karşılığında resmen gerçekleşmiştir.
  • tıpkı zamanımda motorola’yı satın alması gibi hüsranla sonuçlanacaktır.
  • bir htc kullanıcısı olarak kötü sonuçlanacağını düşündüğüm hadisedir.
  • htc'yi değil, belirsiz sayıda çalışanını ve lisans haklarını satın almaktadır. htc, google adına telefonları üretecektir, ancak telefonlar htc markasıyla çıkacaktır.
  • google'ın mobil boyuta kayan rekabet gereği apple ve samsung'a karşı kendini yeniden konumlandırmak için zorunlu bir genişleme hamlesi olarak bakılabilir bu gelişmeye. android işletim sisteminin ios'a karşı sürdürülebilirliği, iphone'un tahtının sallanmasını gerektiriyor. bu rekabette nokia ve motorola gibi akıllı telefon öncesi dönemi temsil eden şirketlerin girişimleri bugüne dek sonuçsuz kalmıştı. apple'a en güçlü yanıtı samsung veriyor olarak görünse de, özellikle son bir yıldaki yeni ürünlerde ortaya çıkan teknik sorunlar, genel olarak samsung'un apple kadar stabil ve kaliteli olmadığı algısını bazı kesimlerde doğurmuştur. google destekli htc, şüphesiz apple'a karşı çok daha ciddi bir rakip olacaktır. art arda gerçekleşen bu satın almalar, nihai noktada dört büyük şirketin; apple, google, microsoft ve facebook(instagram+whatsapp) arasında çarpışmayı gerektirecek... google apple'a karşı üstünlük sağlayabilmek için mobil pazardaki gücünü daha da artırmak zorunda. ilerleyen yıllarda mark zuckerberg'den de benzer bir hamle görebiliriz.
  • google'ın motorola'yı alma amacı patentlerine sahip olmaktı. patentleri aldı posasını çinli lenovo'ya sattı. htc de telefon piyasasında eski ve patent yönünden güçlü bir marka. umarım google htc'yi, motorola'ya yaptığı gibi patentlerini hüpletip posasını dandik bir çinliye satıp harcamayı düşünmüyordur.
  • htc'ye değil, neticeye bakmak lazım. sonunda google, patentlerini vakumlayıp, posasını* satacaktır.
  • eksi yazarlari okudugunu anlamiyorlarmis...htc nin arastirma bolumunu satin aliyormus.(bkz: https://www.engadget.com/…c-pixel-team-1-1-billion/)
hesabın var mı? giriş yap