şükela:  tümü | bugün soru sor
  • google'ın ilerde skynet'e dönüşme olasılığıdır kî; eksi sozluk paranoya ve komple teorisi dairesi üyesi olarak gözden kaçırmamamız gereken bir durum olduğunu belirtmek isterim. şu an için gerçekleşme şansı yoktur ancak ilerde yapay zeka tarafından yönetilen bir skynet olacaksa, bunda google'ın şu anki atakları büyük rol oynayacaktır. google'ın doğru yapılanma ile insanlık için yararlı girişimlerde bulunması sonucunda herkesin kalbine girmesi ile doğru orantılı olarak gücü gittikçe artıyor. google piyasaya girdikten sonraki zaman dilimi içinde yapılan çalışmalara bakıldığında, kısa bir süre sonra* dünyanın en büyük veritabanını oluşturacağını ve tüm dünyaya hükmedecek bilgisi ve gücü olacağı komplosunu kurabiliriz. şu an da google'ın yapay zeka ile ilgilendiğini, hatta bu konuda çalışmalar yaptıklarını duyan olursa şaşıracaklarını sanmam. işbu olasılık biraz paranoya ile gayet yüksek mertebelere erişebilir.
  • (bkz: #7753327)
  • (bkz: #9701294)
  • olur...olur
  • gayet öyledir, sizin için bir şeyler yapmak isteyen insanları önce görmezden gelirsiniz. sonra bu insanlar günün birinde bahsederken nefret ettiğiniz insanlara dönüşür. google onun verisini bile pazarlama aracı olarak gösterir.

    herkesin sevdiği bir insan olun. bunun için mücadele edin. yorulursanız skynet sizi bir silah olarak kullanır.

    edit : imla
  • yapay zeka yok etmeyecek yönetecek. globallerin adamı harari de söylüyor şuanki insanlık nesli son özgür düşünen nesil olarak tarihe geçecek. black mirror'da da işleniyor bu konular. harari'ye göre 10-15 yıl sonra insanlığı büyük veriyi işleyen yapay zekalar yönetecek. o güce sahip yapay zekanın sahipleri de dünyanın efendileri olacak. harari'nin g-20 konuşmasını izlerseniz bundan kaçış yok telkinini veriyor. hatta son yıllarda ortalıkta görünmeyen cüneyt zapsu'da katılmış o konuşmaya ve şaşırtıcı olacak konu hakkında röportaj vermiş. konuşulacak binlerce konu varken cüneyt zapsu tvye çıkıp bunlardan bahsediyorsa bilin ki bunlar yabana atılacak şeyler değil. "cüneyt zapsu da kim ki?" diyen varsa bu konuları falan boşversin o adamı tanımayan türkiye'nin son 20 yılını da tanımıyor demektir.