şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: kahretsin izimizi buldular)

  google sizi adam yerine koymuş dinlemiş.

  olabilüü mü böyle birşey lütfen olsun.
  dinleniyorsun olum boru mu.
  şşş, dinleniyorum olum ben.

  (bkz: bunu takibi bırakın)
 • geçen yıl dikkatimi çeken bir olay yaşamıştım.

  cep telefonun takvimine, 3 ay sonrası için bir almanya seyahati notu girmiştim. şehir filan gibi detaylarda vardı. daha sonra iptal olunca da sildim gitti.

  daha sonra günlerce, almanya ve o şehir hakkında bilumum reklamı görmeye başladım nerdeyse reklam içeren her web sayfasında. hatta girdiğim tarihe ait otel kampanya bilgilerine kadar gitti iş.

  ama telefon olayı ilginç. ama başıma gelenden sonra şaşırtmadı.
 • (bkz: alla hallah bu sapık reklamlar)

  googla da yaptığınız aramalara ve ratinglere göre size banner ve reklam gelir.
 • (bkz: big data)
  (bkz: machine learning)
 • adamların yıllardır konuştuğu, yazdığı ve halkı uyarmaya çalıştığı şeyin hala yeni yeni keşfedildiğini anladığımız başlık.

  (bkz: edward snowden)
  (bkz: julian assange)
 • (bkz: facebook önerilen gönderi)
  telefonda, telefon kapalıyken bir ortamda konuştuğum şeylerin reklamı birçok kez çıktı karşıma ve bunu da baya bir insandan duydum, onu geçiyorum sadece dinleme olsa yine iyi. konuşmadan ve google araması yapmadan sadece aklımdan geçirdiğim şeyleri birkaç dakika sonra önerilen gönderide görmem ve bunun çok sık olmaya başlaması, birçok kişiden de duymam yok artık dedirtti.
  facebook düşünce okuma
  http://www.dailymail.co.uk/…ind-reading-device.html
 • kötü bir şey mi, tartışılır. bir şeyleri aramadan, ihtiyacınıza göre ve size özel karşınıza çıkması, kulağa çok da kötü gelmiyor.

  eğer ucuz telefon almak istiyorsanız, bunu bir şekilde orada burada söylersiniz. ve google'a girdiğinizde karşınıza indirimli telefon reklamı çıkar; iç çamaşırı reklamı değil.

  bu sistemin televizyonlara geldiğini bir düşünün. alakasız bin tane ayak reklamı değil de; en sevdiğiniz çikolatanın indirimde olduğunu görmek eminim daha güzel olacaktır.
 • kesinlikle inandığım olay, bir çok kez herhangi bir konuda arama yapmamama rağmen; özellikle facebook bazında karşıma bu tarz reklamlar çıkıyor. bir şey bir - iki defa oluyorsa tesadüftür, sürekli oluyorsa değildir.

  hatta bir olayı anlatayım.

  son olarak geçtiğimiz gün; arkadaşıma durup dururken biraz zamanlar "ince ince yasemince" programında yer alan "sürahi hanım" dan bahsettim. hatırlıyor musun o karakteri vb. gibi bir muhabbet ettikten sonra facebook'a girdiğimde; önerilen arkadaşlarda "sürahi hanım" isminde; bu karakterin resmini profil resmi yapan biri çıktı ve herhangi bir ortak arkadaşımız dahi yok.

  (bkz: hadi atayisler bunu da açıklayın)
 • keşke sadece telefon dinlemesi olsa olan. tahminim ortam da dinliyor alçaklar. evde akşam fransızca film seyredince, ertesi gün telefonda fransızca reklamlar belirmesini başka şeye bağlayamadım zira.
 • benzerini televizyonlarla yaşadığım durum.

  (bkz: lan yoksa)
hesabın var mı? giriş yap