şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: googolplex)
 • google'in ana binalari california'da mountain view 'da bulunur; tatil koyu kompleksi gibidir. etrafta bolca stoklanmis segway e veya park yerinde atv ye binen muhendis gormek gayet normaldir. yemek vakti geldiginde hava guzel ise calisanlar bahcede kurulu cadirlar altinda kaynasip grateful dead ' in eski sefinin hazirladigi menuden nice saglikli ve fusion kokan bufe mamullerini tuketirler. binalarin isimleri de e pi sayisi x diye gider. genel rivayet sudur ki pazarlama bolumunde calisan kizlar muhendislik bolumundekilerden daha havalilardir.
 • google'ın silikon vadisindeki binasının ismi.
 • time'ın hazırladığı "life in the googleplex" konulu fotoğraflardan nasıl bir yere benzediğini görmek mümkün.

  çalışma ortamındaki ordan burdan sarkan zeka oyuncakları, lava lambaları ile oluşmuş karmaşa, trafik işaretleri ve 24 saat açık yazan ışıklı tabelaları, ufacık(swim-in-place şeklindeki yaratıcı adı da ne kadır küçük olduğunu anlatıyor) 2 havuzu, kahve aralarında oturdukları mekandaki kocaman "idea board" ve üzerinde çizili garip uzay temalı fikirleri, ilginç bir tasarımı olan bilardo ve kafe salonu, kuaförü, voleybol sahası, google çalışanlarının yaptıkları tablolarla süslenmiş günde 3 farklı yemeği bedava veren yemekhanesi, gene google çalışanlarının çocukları(ve bazı çocukluğunu özleyenler) için hazırlanmış oyun alanı, masaj salonu ile oldukça güzel, ilginç ve çekici duran mekan. bir de çalışanların köpeklerini yanlarında getirme izinleri var(kediler yasakmış bunun nedenini bilemiyorum ama kedi sahibi olarak kedilerin cinlikleri bu sorunun cevabı olabilir diye düşünüyorum. sonuc olarak ordan buraya atlayan, klavyenin üzerinde yatmaya çalışan kediler sanırım baya zor olurdu*).

  http://www.time.com/…hotoessays/2006/inside_google/
 • artık sadece google'ın silikon vadisindeki binasının ismi olmaktan çıkmış, google'ın dünyayı ele geçirme planının adı olmuştur. oregon'daki 120 dönümden büyük bir alanı kaplayan süperbilgisayar mesela, googleplex'in sadece bir parçası - googleplex'in büyüklüğünün ne olduğunu bilen yok googlecılar dışında.

  (bkz: google'ın dünyayı ele geçirmesi)
 • google'ın kaliforniya'da 10 hektarlık alana yayılmış merkez ofisi.
 • filmlerinin making of belgesellerinde gördüğümüz kadarıyla pixar da googleplex'le yarışır ağız sulandıran bir çalışma ortamı sunmaktadir. ve (ovvv kinaye geliyor) ne hikmetse ikisi de california'dadir.
 • yüksek ihtimalle buna paralel olarak bir googleplex daha vardır ve yerin 25 metre dibindedir. gerçek işleri yapan filipinolarla ve çinlilerle dolu bir sweatshop'tur burası. yoksa öyle havuzlu bilardolu ortamda bi skim iş yapılmaz, kimi kandırıyonuz, hepsi pr.
 • (bkz: #10731582)
 • google earth kordinatları;

  37.422516117, -122.085275623