• - hani böyle yeşil gibi bi sıvı vardı. dizinin adı yazıyodu bu sıvıyla. sıvı da değil de işte...
    - yok abi hatırlayamadım.
    - lan hani power rangers'tan sonra olurdu...
    -valla bilemedim.

sen ne güzel dizimizdin goosebumps.

http://images.wikia.com/…images/f/fb/goosebumps.jpg
  • ya hazırlıkta ya orta 1'de ingilizce kitabının içinde adı geçen kitap serisi ve televizyon dizisi.

tam hatırlamıyorum okuma parçası mıydı, diyalog muydu neyin nesiydi ama söz konusu goosebumps'ın tam adı "goosebumps: you can't scare me"ydi ve o yıllarda goosebumps henüz türkiye televizyonlarında yayınlanmaya başlamadığından, dahası internet falan gibi şeyler de böyle yaygın olmadığından biz bu şeyin ne olduğuna bir türlü anlam verememiştik.

goosebumps'a bakıyorsun sözlükte "tüyleri ürpermek" gibi bi şey var ama sonrasında "beni korkutamazsınız" diyor. saçma sapan yani. neyse ki birkaç yıl sonra dizi yayına girdi de biz de rahatladık.

aynı kitapta bi de "orpheus orpheus beware, there is danger in the air" gibi bi şiir vardı bak. hey gidi...
  • yıllar önce show tv'nin logosu'nun haşlanmış,dilimlenmiş yumurta * olduğu zamanlarda, power rangers'tan önce * yayınlanan dizi...

o değil de sayın abim kuklalı bir bölümü vardı...feciydi lan o !
  • kazpütürleri. insanın tüyleri korku, üşümek vb. bir sebepten ötürü ürperdiğinde kıl köklerinin deride tümsek halini almasına verilen ingilizce isim.
  • çocukken izlenip net hatırlanmayan filmlerin başında gelmekte. hatırlayan kişiler de şu an 20-25 yaşın üzerindedirler büyük ihtimalle.
  • s01xe15'de oyuncu olarak ryan gosling bulunmakta. bölümün adı say cheese and die karakter ismi ise greg banks. küçük gosling görmek isteyenler kaçırmasın.
    edit: ergen hali desem daha doğru.
  • yaptıgım deneyler ışığında söyleyebilirim ki 1989 yılından sonra doğanlar bu seriyi hatırlamadiklari belirtmiş , hatta ve hatta başlangıç jeneriğini göstermeme rağmen tepki vermedikleri gozlenmistir. lan benim için kaba tabirle iblis kopek , uçuşan kağıtlar buram buram geriyordu en bastan, sonrada olaylar olaylar. ayrıca buram buram germek nedir. ek olarak bal deresi balı sadece ... yine gerildim.
  • korkudan odum bokuma karisiyodu. show tv'yi televizyondan silmistim. ulan 6 yasinda cocuga yok konusan katil kuklalar, yok surata yapisan maskeler, yok canlanan kostumler... hayal gucumu overload etmisti ibneler.

hala sinirliyim...
  • tüm y jenerasyonu gibi benim de yeşil çamurumsu logosuyla aklımda kalan ama adını (bkz: bir arkadaşım) sayesinde yıllar sonra hatırladığım 90'lara ait süper bir başka şeydir. yayından kaldırılması pokemonun yayından kaldırılmasıyla aynı travmayı bünyeme yaşatmıştır, öyle ki yayından kaldırıldığını körpe dimağımdan silmişim. gerçekten korkunç bi yapımdı kendisi, o zaman hayatımın background'unu oluşturacağını hiç düşünmemiş olduğum vampir sevgisini bana aşılamıştır o meşhur vampirli bölümüyle.

tabii ki bu entry'den sonra bütün bölümleri fellik fellik araştırılıp bulunmaya çalışılacaktır.
  • her ne kadar çocuk korku dizisi olsa da çocukken hepimizi ürküttüğü için nasıl akşam üzeri yayınlandığını şimdi çözemiyorum. hele şimdiki büyülü, hokkabazlı çocuk dizilerini düşününce goosebumpsın yanında yumurcak tv gibi kalıyorlar. gerçi o zamanlar show tv kırmızı noktalı filmler bile yayınlayabiliyordu
hesabın var mı? giriş yap