şükela:  tümü | bugün
 • bu sonbahar çıkması beklenen, 12 megapiksellik 4k video’yu 60fps de çekmesi beklenen cihaz. the verge'teki şu sızıntı resmine göre 10 metreye kadar da suya dayanıklılık var.
 • en dişli rakibi için; (bkz: sony dsc rx0)

  telefon dünyasında bu kadar isim stratejisi güdüldüğü bir dönemde; trendin bu sektöre de sıçrayacağını ve yeni gopro kamerasının adının "hero 6" olmayacağını düşünüyorum. hero olur kesin de rakamdan emin değilim.

  edit: hero 6 olmuştur
 • bugün itibariyle resmen tanıtılmış, gopro'nun yeni aksiyon kamerasıdır.

  gopro da aynı apple gibi davranıyor. ilk olmanın, keşfeden olmanın, "en iyi" imiş gibi pazarlamanın ekmeğini yiyip geliştirmek yerine arkasına yaslanıyor. "hiçbir şey koymasam da adım yeter, yine gidip benim kameralardan alacaksınız" diyor sanırım woodman. bunun başka açıklaması olamaz çünkü hala o kadar da gelişmiş özellik koymuyorlar. piyasanın gerisinden geliyorlar. "bugün"ü ancak yakalamış durumdalar, bazı konularda ise hala gerisinde...

  hala optik stabilizasyon yok... "gelişmiş stabilizasyon" diye pazarlıyorlar ama hala dijital stabilizasyon. şekil hero 5 ile birebir aynı. (gerçi bunu değiştirmek zorunda değiller ama eskiden şeklinden şemalinden onun hangi model olduğunu anlardık. hatta ilk baktığımız şey tasarım farklılıklarıydı...) 1080p'de 240fps güzel şey ama bunu günümüzde yapan kamera zaten var. daha ilerisini yapmıyor. bir çekip denemek lazım. malum fps vermek kolay ama o fps'de keskinlik zor iş.

  gidip gidip "quikstories" dediklere şeye yoğunlaşmışlar. ne hikayeymiş arkadaş, 24 saat sonra kaybolacak şeye nedir bu kadar uğraşmak... hikaye kimsenin sikinde değil, sen önce dandik mikrofonunu geliştir, optik stabilizasyon getir, önceki modeline nazaran bariz biçimde iyi görüntü verecek sensörü, lensi değiştir ondan sonra kolayca hikaye paylaşma işine yürü. en son yapacağı işi ilk yapmaya çalışıyor. ama pazarlama böyle bir şey işte... nick woodman'ın da pazarlayıp durduğu şey "anılarınızı hemen paylaşın. hızlıca kurgunuzu yapın ve paylaşın. hayat çok hızlı, gorpo ile onu yavaşlatıp yakalamanız mümkün." beylik pazarlama lafları yine...

  bir test etmek lazım, özellikle de hero 4 ile birebir aynı görüntü kalitesine sahip(!) hero 5 ile bir fark koymuşlar mı, 240 fps'de görüntü çamur oluyor mu vs. deneyip görmek lazım.

  aksiyon kamerası dünyasına hayırlı olsun...
 • aslında çok şey değişmiştir, gopro bir çok teknoloji devi şirket gibi kendi çiplerini üretmeye başladı, bir süredir kaynağını buna aktarıyordu. hemen anlaşılmasa da uzun vadede kendi çipleri, yapabileceklerinin sınırını çok daha arttıracaktır.
 • almak isteyenlerin çok heyecan yapmamasını gerektiren yeni gopro.
  neden mi?
  https://youtu.be/vkvmcv0gecy
 • kutu açılışı, kendisiyle çekilen örnek videoları görmek isteyenler buyursun.
  gopro hero 6 black inceleme
 • sony rx0 aksiyon kamerasına ait bu videoyu izledikten sonra gopro hero 6 almak isteyeceğinizi hiç zannetmiyorum.

  edit: şöyle bir video daha buldum.. inanılmaz bir cihazmış bence. 815 dolara sipariş vermeye değer mi ? bence sonuna kadar hak ediyor.
 • kutu açılışı yaptığım minik dev.

  https://youtu.be/_x3ejigxfeq
 • 240fps slow motion konusunda aşmış alet.

  https://youtu.be/p2tcpij6pic