şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çıkmış olan cihaz.
    black silver white edition yapmışlar. eğer bir is ekipmanı kullanmadan çekildiyse o bideolar, kendi is mekanizmasıysa oha denir başka bişi denmez.
  • stabilizasyonun dijital olduğu cihaz. yani yine görüntüden yiyeceğiz
  • (bkz: gopro hero7)
  • stabilizasyonu tam olarak nasil yaptigini merak ettigim... tamamen dijital dahi olsa cok cok iyi is cikarmis gibi duruyorlar.
  • gopro hero 7 black 429.99 €
    gopro hero 7 silver 329,99 €
    gopro hero 7 white 219.99€ fiyat etiketi ile çıkmış satışa, boş, yarı dolu ve ful şeklinde fiyatlama ve özellikler konulmuş.
    sosyal medyadan canlı yayın yapmak için gopro kameraya direkt bağlanma özelliği ile 1080 pikselde 240 kare/ sn çekimi eklenerek gopro hero 6 black sahiplerine beni al demişler.
    hero 5 black sahibi olarak bir sene daha bekleyip bir sonraki versiyonu almayı düşünüyorum.
    çok da bir heyecan vermedi ama yine de tebrik ederim beklentileri boşa çıkarmadılar.
    seneye sony a7s serisinindeki gece çekim performanslı bir cihaz çıkarlar ise mutlaka alırım.
  • bu modelin olayı stabilizasyon özelliği. gopro o kadar iddialı ki tanıtım filmi çekilirken hiç gimbal kullanılmadığını iddia ediyor! işte o video

casey reiz incelemiş. ürün olarak onayı almış ama casey reiz çok doğru bir soru soruyor. normal tüketicilerin cebindeki cep telefonları da artık su geçirmez ve 4k falan çekiyor. bu ürün 429$ ve bu durumda doğal olaral daha iyi bir görüntü kalitesi beklentisine giriyoruz ve bu da bizi fotoğraf makinelerine götürüyor. yani bir uçta cep telefonu diğer uçta da bir fotoğraf makinesi varken bu alet tam olaral nerede konumlanacak ve normal bir tüketici buna neden 429$ versin?!

videoda gopro ceo'su ile röportaj da var. devamlı rıp gimbal falan deyip duruyor. en son kendi drone'unu yaptığında düştüğün yeri unuttun galiba böyle büyük büyük konuşmalar yakışmıyor sana deseler ne cevap verecel acaba?

işte casey reiz'in videosu
  • eğer stabilizasyonu dijital olarak yazılımla sağlıyorlarsa önceki versiyonlara da bu desteğin gelmesi gerekmez mi? en azından donanım olarak güçlü bir önceki versiyona.
  • stabilizasyonu bir önceki modele göre gerçekten gelişmiştir. ancak bir gimbala ihtiyaç duyulmayacağı iddiası gerçekçi değil.

dc rainmaker test görüntüleri
  • 2019 yılına doğru yol aldığımız 2018 yılında hala optik imaj sabitleyici (ois) ve 3.5mm harici mikrofon jack'ı bulundurmayan anlamsız kamera. bu kamerayı ekseriyetle vloggerlar satın alacak ve hepsi kaliteli bir external mikrofon bağlamak için 50 dolara satılan kocaman bir converter satın almak zorunda.

(bkz: sony fdr-x3000) bu özelliklerin hepsini sunuyor. zaten gopro 6'dan daha iyiydi, şimdi gopro 7'den de daha iyi olacak. gopro 7'nin dijital stabilizasyonu kalite olarak anca fdr-x3000'in optik stabilizasyonu yakayalabilmiş, bir önceki nesilde çıkmış rakibinden daha iyi bile değil. üstelik digital stabilizasyon adına çözünürlükten yiyor olması gerçeği de var.

hadi akıllı telefon alırken aptallık yapıyorsunuz ama bari aksiyon kamerası dünyasının apple'ına para yedirmeye devam etmeyin gözünüzü seveyim.
  • gopro 6 dan 7 black e ciktigi gun gecis yapmistim. 6 yi bestbuy a iade edip, warranty mi kullanip 7 ye gecmistim, hic pisman degilim. stabilizasyon ozelligi bir gimbal degil tabiki ama yinede inanilmaz. gimbal dediginiz alet nerdeyse go pro fiyati zaten, gimbal esitligi beklemek aptallik olur.
    4k ozelligi hic umrumda olmadigi icin (kim 4k video cekip paylasiyor abi 10 dakikalik video 5gb oluyor) 2.7k 60fps cok iyi bir cekim modu. 1440 60fps de bence iyi bir alternatif. go pro 6 ya gore bayagi gelismis.
    burda birkac farkli modda denedigim cekim var seattle'da. ılgilenen olursa diye.
    https://youtu.be/yzwjepf-dfa