• pandev, burak'tan kötü bir forvet değildir. pandev kötü bir forvet de değildir. binaenaleyh pandev bir forvet değildir. bunun bilincinde değerlendirilirse güzel bir transferdir. şampiyonlar liginde bruma-pandev-burak üçlüsü ile yardırırız. bizim ligde zaten falcao'yu getirsen 5+3+3'de kimi kesecek diye düşünürsün.
  • müthiş transfer.

ofsayt nedir bilir, koşarken faul yapmaz, elini kolunu kullanmaz, kendini gereksiz yere atmaz. pas atar pas alır, top kontol etmeye çalışırken ayağından yedi sekiz metre açmaz, ileride top tutar.
  • 2009'dan bu yana olan performansı aşağıdaki gibi olan futbolcu.

2009–2012 ınter milan 46 maç 5 gol
    2011–2012 napoli (kira) 30 maç 6 gol
    2012–2014 napoli 62 maç 13 gol

edit: sözlük teknik direktörlerince adamı bilmemekle eleştirilmişim. ulan sadece istatistik verip bir kelime bile yorum yapmadan yazıyoruz herifler kendince bunu yorumlayıp laf sokuyor. ne güzel la.
  • adamın tipi tam bir sayko. böyle ikinci sınıf filmlerde ermeni çetelerin eli silahlı psikopat insan tipi var. koy bu adamı mafyaya sırıtmaz valla.
  • goran pandev. hiçbir zaman birinci kalitede bir kanat oyuncusu olmadı. çünkü bir çizgide oynayacak bir oyuncu değil. çünkü süratli değil ve gole daha yakın konumda bir kanat oyuncusuna göre. arka arkaya iki oyuncu- üç oyuncu ekarte edecek birisi hiç değil.

yine pandev hiçbir zaman iyi bir merkez forvet olmadı. çünkü ne kafa toplarında ne de hava toplarında birinci sınıf golcü sezgisi ve kumaşı yok. patlayabilen bir oyuncu değil.

yine hiçbir zaman iyi bir oyun kurucu da olamadı bu arkadaşımız. kırk metreye milimetrik paslar atmaz, bileği bir on numara kadar yumuşak değildir. takım savunmasına nisbeten defansif oyun kurucular kadar da katkı yapmaz.

ama pandev bir oyun kurucuya oranla çok yüksek golcü sezgilerine sahiptir ve yine çok daha fazla çalışır, araştırır saha içerisinde. çok daha gezgindir ve değişik bölgelerden ekmek çıkartır.

yine pandev bir golcüye göre çok daha teknik ve mental anlamda donanımlıdır. takım oyununa katkısı çok daha yüksektir.

ve bir kanat oyuncusuna nisbeten çok daha gölcü, teknik vew zekidir.

yani pandev ne tam bir kanat ne tam bir forvet ne tam bir on numaradır. ama aynı zamanda her üçüdür de. burak gibi zeka isteyen işlerde taraftarı çıldırtmaz, bruma gibi son hareketlerde saçmalamaz, sneijder gibi dönem dönem oyun içinde kaybolmaz, umut bulut gibi beceriksiz değildir. ama sneijder'in efsane pasları, burak'ın gol sezgileri, umut'un durmak bilmeyen presi ve brumanın kontrol bile edilemeyen dinamikliği gibi baskın bir özelliği yoktur.

hatta ismi, tecrübesi anlamında da efsane değildir ama kalitedir kendisi. doğru kullanılırsa katkı çeşidi olarak değil ama katkı büyüklüğü olarak elmander kadar katkıda bulunabilir takıma. bekleyip görmek lazım.
  • kimi beğensem transfer eden cimbomun son transferi. her şey milan baroş ile başlamıştı. selçuk inan, didier drogba, wesley sneijder ile devam etti. bu olmasın bari.
  • hangi maçına bakılıp kötü olduğuna karar verildiğini pek anlamadığım futbolcu. prandelli'yle şampiyonlar ligi'nde iyi oynayan bir futbolcumuz vardı da ben mi kaçırdım acaba.

çok üst düzey bir adam değildir, ama bizim süper ligimizin üzerindedir. top ayağındayken burak'la umut'tan kat be kat daha iyidir. mourinho'nun takımına girmiş bir adama kötü demek günahtır zaten, incil'de geçiyor.

edit: altıncı golün başlangıcında yaptığı ceza sahasının önünde duvar olup topu yana açma işini ne umut yapabiliyor, ne burak.
  • ''benim adım goran pandev. bir zamanlar hergün şampiyonlar liginde final oynamıyordum. italyada da kupa maçlarında italyanın balçova yaşamsporları ile maç yapıyordum. hayat garip bir şey değil. sizin götünüz kaşınıyor''
    bugün ki futbolu ile ilerisi için umut vermiş olan futbolcu.
  • kimi alaydık, lukunkuyu gördü bu takım, ibrayı bekleyen arkadaşlar, cips paketinden kuponla mı çıkıyo bunlar.
  • ikinci ligde kume dusmek uzere olan takimin yedek oyuncularina karsi dahi fizik olarak ezilen adamin sampiyonluk yolunca katki verecegini dusunenler var. yazik...

balcova yasamspor'a, manisaspor'a gol atmaya benzemiyor ne kadar kotulesek de super lig takimlarina gol atmak.

kaldi ki bu sezonun sonuna kadar yabanci siniri diye bir sey var.
    muslera, chedjou, sneijder garanti yer buluyor. bunlara melo da eklenecek. sahadaki 5. yabanci ya bruma ya da telles olacak.

simdi kendisini oynatabilmek icin bu yabancilardan biri kenara gelmek zorunda. hic biri bu adamin mevkisinde gorev alan futbolcular degil. yani kendisini oyuna tek oyuncu degisikligi ile degil, 2 oyuncu degisikligiyle alabilirsiniz.

simdi soruyorum:

pandevin gonlu > sampiyonluk sansi?
hesabın var mı? giriş yap