şükela:  tümü | bugün
  • reaktörün sapıtması sonucu her yan, çeşit yaratıkla dolunca, “black mesa” araştırma üssündeki asistanlık görevinden, terminator’lüğe terfi eden, half life’ın kahramanı, beyaz önlüklü arkadaşın adı aslında bu... başta levye ile hasımlarına girerken, biraz kurt olunca toplarla, lazerlerle ortalıkta dehşet saçmaya başlar; ee insanoğlu bi kaç kez canlı öldürsün yeter, artık “öldürme arzusu” önlenemez olar.
  • (bkz: #4692936)

savımı kuvvetlendirmek adına yaptığım ufak bir photoshop çalışması:

http://i.imgur.com/veknz0i.jpg
  • ilk gördüğümde "bunu hulki cevizoğlu'na bakıp da mı modellediler?" diye kendi kendime sormama sebebiyet vermiş;half-life'de yönettiğimiz karakter.
  • sessiz olması ve kendisini görememiz valve nin seçimidir. zira oyunlarda biz gordon freeman ı oynamamakta, gordon freeman olmaktayız.

ama tabi ben gordon freeman olsam daha en başta o alete o kristali sokmazdım, kıllandım derdim çıkardım
  • dilsiz olmasina ragmen mit'den dereceyle mezun olup, black mesa'da ust duzey bir goreve getirilip ustune ustuk iki kere de dunyayi kurtardigi icin butun dunyadaki engellilerin takdirini toplami$ ki$i.
  • half life 2 ile bahtsız bedeviliğe yeni sınırlar getirdiğine şahit olunan insan.

--- spoiler ---

ışınlanayım diyor olmuyor, "neyse" diyor npc'ler, "sen yürüyerek de gelirsin". kah yürüyerek, kah araçla gidiyoruz istikamete, sonra tavan çöküyor alyx diyiveriyor "babamla kalmam lazım sen -bizim hiç girmediğimiz- ravenholm'dan dolaş gel". oohh... saf buldular, sesimiz de çıkmayınca ezen ezene tabi. eğer bir gün bu oyun üzerinde oynama yaparak seslendirme şansımız olursa gordon abime şöyle kallavi bir küfür etme imkanı tanımak isterim. yetti ulan!

--- spoiler ---
  • bu kişinin yanında batman, superman, spider man gibi kahramanlar solda sıfırdır. çok naif biridir. hiç soru sormaz.ne deseniz yapar. levyesiyle dünyayı kurtarmıs kişidir. kısaca bir fenomendir.
  • yaşamdan umudunu bi an olsun kesmemiş her türlü görevi başarmış boyutlar degistirmis,yuruyen testislerle* savasmis hatta askerler tarafından silahları alınıp kendisi çöp öğütücüsüne atıldığında herşeye yeniden başlamış fizikçi arkadaşımızdır. gordon ölmek nedir ,yılmak nedir bilmez ,erdal inönu'de de vardır, fizikçilikten kaynaklanıyor olsa gerektir.*
  • mit fizik bolumunu "a" ile bitirmis damizlik aygir.
  • oyungezer'de "i levye freeman"` : i love you freeman` şeklinde anılarak yarmış, o garip böcük silahını okşamasıyla panter emel'in de sevgisini kazanmış müthiş bilim insanı.