şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: iş tanımı)
  • kurumsal şirketlerde çalışana görevininin gereğini minimum sorunla yerine getirtmeye yarayan tanımlardır. "bunu niye ben yapıyorum ki" v.b. cümlelerin boşa sarf edilmemesini sağlar. aksi durumlarda yönetici kapıları sıklıkla aşınır. görev tanımı harici iş taleplerinde "benim görev tanımımda yok" v.b. cümleler gönül rahatlığı ile dile getirilebilir.
  • türkiye'de hiç bir şirkette asla doğru uygulanamayacak olan şey... öncelikle insan kaynaklarının görev tanımlarının yapılabilmesi gerekiyor ki diğer birimlerin de ilgili iş kapsamında doğru tanımlarının yapılabilir hale gelmesi gerekir...
  • on yıl önce iş hayatına ilk başladığımda ağzını eğe eğe “ay bu benim işim değil” diyen tiplere ciddi derecede sinir olurdum ve senin işin değilse en azından kimin işi olduğu konusundaki bilgi kırıntısını paylaş suratsız dememek için kendimi zor tutardım. ve onlardan biri olmayacağımı düşünürdüm. olmadım da. ama ne oldum, görev tanımında olmayan bin tane işi yapmaktan aşırı derecede dikkat dağınıklığı yaşayan ruh hastası bir insan oldum. bu yapılsın diyen kişi olmak yerine hiç alakam olmayan yerde form bile tasarlayan insan oldum. hoş yeni nesil allahtan böyle değil, haklarını yedirmiyorlar helal olsun. ama denklerime sesleneyim, eski iş yerinizde olmaz ama yeni bir işe girerseniz olabildiğince net çerçevede görev tanımınızı belirleyin. sonra bir araba amelelik yapınca benim gibi ağlamayın.