şükela:  tümü | bugün
 • şırnak'ın' ın güçlükonak ilçesinde geçtiğimiz hafta yaşanan olay. şöyle ki; entegre hastanede yani bulunduğu yerin acil hekimi, aile hekimi, nöbet tutanı kısaca herşeyi olarak görev yapan hekimin acil nöbeti tuttuğu sırada güçlükonak kaymakamının eşi rahatsızlanır. kaymakam doktoru ayağına getirebilmek için şöförünü hastaneye yollar. doktor acilde bulunan tek doktor olduğunu acili boş bırakmayacağını söyler. ardından kaymakam doktoru arar "sen nasıl ben gel dediğimde gelmezsin" tadında bir nutuk çeker. aralarındaki küçük tartışmadan sonra kaymakam doktoru fırçalamakla yetinmez.

  sonrasında olaylar şöyle gelişir. kaymakam durumu şırnak valisine aktarır. vali halk sağlığı müdürünü arar. neticede doktora özel bir denetim yapılır. denetimde yanlış yazılıp düzeltilmesi için halk sağlığı müdürlüğü' ne gönderilen tabelaların neden asılı olmadığı gibi birkaç abuk şey için tutanak tutulur. doktorun aile hekimliği sözleşmesi fesh edilir. bağlı olduğu sendikaya başvurmakla yetinen doktor şimdi hizmet hayatının periferin hangi noktasındaki acilde devam edeceğini merakla bekliyor.

  ülkedeki ünvan sahibi insanların makamının gücünü kullanarak birseyler elde etmeye çalışmasına mı, halk sağlığı müdürünün kendi doktorunu haksızlığa karşı korumamasına mı , doktorun doğru davrandığı halde başının yanmasına mı yanayım bilemedim sözlük.

  edit: carlito ikigante ye teşekkürler drtus

  edit 2: merak edilen isimler için #39799975

  edit 3: bugün öğrendiğim habere göre doktorun sözleşmesi fesh edilmemiş. fesh edilme ihtimali varmış.

  edit 4: bugün konuyla ilgili olarak şırnak halk sağlığı müdürlüğü önünde basın açıklaması yapıldı. ilgili haber
 • ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok ne elbiseler gördüm , içinde adam yok
 • buraların entry dolmasını temenni ettiren hadisedir. olay daha da büyütülmeli, haklı doktora sahip çıkılmalıdır.
 • cevabı bilinmeyen soru cümlesine neden olan doktordur.
  şırnak'ın' güçlükonak ilçesinde çalışan doktor daha nereye sürülebilir?
 • normal şartlar altında kaymakam kendisini aradığında vali tarafından güzel bir kalay yemesi hatta o çok güvendiği makamından olması gerekirken ülkemiz şartlarında haklı olana patlamıştır.

  ayrıca doktor zaten şırnakta görev yapıyorken daha nereye sürebilirler anasını satayım.

  edit: badim benden hızlı çıktı. aynı şeyi yazmışız. aklın yolu birse demek.
 • sözlük ahalisi tarafından "doktor haklı , kaymakam-vali-halk sağlığı müdürü haksız. bu hükümet döneminde neler neler oldu, herşeye alıştık." yorumu yapılacak ve sonrasında bu olaydan bahseden bile olmayacaktır.
  demedi demeyin.

  bu olay, işini böyle ücra köşelerde zorla yapmaya çalışanların ne gibi zorluklarla karşılaştığını gösterir küçük bir örnektir.
 • eğer anlatılanlar doğru ise bir "helal olsun seni doğuran anaya, büyüten okutan babaya!" tepkisini fazlasıyla hak eden doktorun içine düştüğü durumdur. arkadaşlar ortada bir haksızlık olduğunda laf ile tepki vermesini herkes biliyor. asıl olay hayatının hiç bir döneminde ve anında başkalarının hakkını hukukunu gasp etmemektir. hem eleştirip hem de ilk fırsatta başkalarının hakkını gasp edenler, oğlum sizin ananız babanız belli değil. siz insanlara çekinmeden, kılıf bulmadan aleni haksızlık yapanlardan daha da aşağılıksınız!
 • daha nereye sürülecek sorusuna karşılık beytüşşebap, uludere ,andaç gibi beterin beteri yerleri hatırlatan doktor.
 • hastane dışında acil müdahale yapması yasaklanmadı mı bu insanın? anlamadım.
 • bu akp hükümetinin başlattığı aile hekimliğinin sonucudur.

  aile hekimliği sonucunda gözünün üzerinde kaş var diyerek doktorun sözleşmesi fesedilebilmekte.