şükela:  tümü | bugün
 • university of louisville'in 2013 nba draft'ında seçilmesi beklenen uzunu.

  2011/2012'yi, yani sophomore yılını(üniversitedeki ikinci yılı) 9.1 sayı- 9.1 ribaund-1.1 asist- 1.2 top çalma- 3.2 blok gibi istatistiklerle tamamladı. bu sene tabii ki mesafe kat etmesi bekleniliyor. louisville'in şampiyonluk adayları arasında olma sebeplerinden biri kendisi. (peyton siva, chane behanan, russ smith gibi isimlerle.)

  dip not: louisville'i, espn sezon öncesi sıralamalarda 2. sıraya koyarken, yahoo ise 3. sıraya yerleştirmiş durumda.
 • 20 mart 2014 minnesota timberwolves houston rockets macında efsane bir performans sergilemiştir.38 dakikada 22 sayı 21 rebound yapmıştır ve timberwolves tarihinde rookie sezonunda 20-20 yapan ilk basketbolcu olmuştur.
 • nba tarihinde ilk beş başladığı ilk 3 maç içinde 20s-20r yapan ikinci oyuncu olmuştur. ilki, ilk beş başladığı ikinci maçında bu sayılara ulaşan enes kanter'dir.
 • nba'de normal sezonun son iki ayından sonra 2014 fiba dünya basketbol şampiyonasında da hayvan performansına devam etmekte. turnuvadaki senegal sürprizinin mimarlarından.

  istatistikleri:
  vs yunanistan: 21 sayı, 14 reb, 3 top çalma, 1 blok
  vs porto riko: 18 sayı, 13 reb, 2 asist, 1 top çalma, 2 blok
  vs hırvatistan: 27 sayı, 8 reb, 3 asist, 1 top çalma, 2 blok
 • şimdi şakadan hallice bir organizasyonun an itibariyle ilk beş pivotu olduğu için çok yüklenmek istemiyorum kendisine ama potansiyeli baya bi var azman kardeşin ve daha çok yansıtması gerekiyor bunu, ben istiyorum ki gorgui döve döve alsın topu guardların elinden, ki zaten diğer türlüsü çok mümkün olmuyor ya.

  210'luk biri için bilekler kadife olmasa bile gayet temiz, hücum silahı falan olur yani gayet, de esas problem savunma. yani takım zaten kabus da önüne gelirse havaya atılan topları tokatlamak dışında pek napacağını bilmiyor savunma kısmında. yaşı genç değil 25 oluyor bi aya, önünde pick yapması için 3 senesi var, savunma işini kafada oturttu oturttu.

  neyse temennim aklı başında bir organizasyona gitmesi en yakın zamanda.
 • nba'in en kötü savunmacıları arasında yer alan, sadece blok yapmaya odaklanan bunun için de sürekli adamını kaçıran odun bir oyuncu. nedense thibs kendisini çok sevmekte, dieng'in tuttuğu her adamın kariyer maçı oynamasını görmezden geliyor herhalde..
 • james johnson karşılığında memphis'e gelen oyuncu.